Geoskarby Gminy Zamość – zbiórka eksponatów geologicznych

0
180

Centrum Geoturystyczne w Lipsku Polesiu prowadzi zbiórkę eksponatów geologicznych: minerałów, skamieniałości, meteorytów, skał, ciekawych kamieni itp. Przekazujemy wszystko to, co znajdziemy w Ziemi.

Celem zbiórki jest stworzenia wystawy umieszczonej w gablotach, gdzie każdy eksponat będzie szczegółowo opisany, bądź też wystawy plenerowej w formie kamiennego ogrodu. Osoby zainteresowane przekazaniem eksponatów geologicznych proszone są o kontakt osobisty, telefoniczny, listowny lub mailowy z pracownikiem Wydziału Społecznego i Promocji Gminy, Edwardem Osiewiczem, tel. 797 954 557, e-mail: [email protected] , Urząd Gminy Zamość, ul. Peowiaków 92, piętro II p. 26a, lub bezpośrednio do Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu 19, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Zbiórka rozpoczęła się przed kilkoma dniami ale mamy już cztery eksponaty. Chcemy aby zbieranie eksponatów potrwało jak najdłużej, abyśmy mieli co zaprezentować na wystawie” mówi Edward Osiewicz.
Masz w domu takie eksponaty? Uważasz, że powinni je zobaczyć inni? Koniecznie włącz się w przedsięwzięcie Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu. Placówka prowadzi akcję zbierania eksponatów geologicznych, które będą eksponowane na terenie obiektu. Dary zostaną skatalogowane.

Chcemy zachęcić wszystkich do przekazywania eksponatów, które często leżą zapomniane u nas w domach. Darczyńca otrzyma od Samorządu Gminy Zamość pisemne podziękowanie wraz z zestawem gadżetów i materiałów promocyjnych” dodaje Edward Osiewicz.

Przy eksponatach na życzenie ofiarodawców mogą być umieszczone stosowne informację o ich pozyskaniu.
Zbiórka odbywa się pod hasłem „Geoskarby Gminy Zamość” a jej celem jest prezentacja szerokiemu gronu odbiorców unikatowych eksponatów związanych z geologią.
Wszystkie dary zwiększą atrakcyjność gminnej oferty turystycznej i spowodują, że te piękne tereny będą odwiedzane jeszcze częściej.

Poprzedni artykułWystawa fotografii Leszka Górskiego pt. “Acid” już w ten piątek, tj.14 kwietnia (zdjęcia)
Następny artykułPiotr Wnuk opowie o swoich wielomiesięcznych wyprawach do Laosu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments