Kolejny raz wojowniczki zamojskich klubów nie zawiodły (zdjęcia)

0
248

W dniach 01 – 02 kwietnia w OSiR w Pyrzycach pod Szczecinem zawodniczki walczyły w Mistrzostwach Polski Juniorek w sumo, które są zaliczane do współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sumo do 23 lat.
Uczniowski Klub Sportowy Terminator Wysokie Gmina Zamość reprezentowała Alicja Nowosad , która w grupie juniorek wywalczyła dwa medale: w wadze do 70 kg złoto i w open brąz, zdobywając 24 pkt do współzawodnictwa. Wynik ten zagwarantował Terminatorowi 6-7 miejsce z WLKS Siedlce w klasyfikacji klubowej na 22 startujące kluby.
W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców Ala w kategorii wagowej do 73 kg wywalczyła srebrny medal.
Trener UKS Terminator Wysokie Sławomir Dudek
Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Sztuk Walki Lider Zamość również mają się czym pochwalić zdobywając w Mistrzostwach Polski Juniorek 16 pkt zaliczanych do współzawodnictwa.
Bardzo dobrze powalczyła Wiktoria Pakuła w kategorii wagowej + 75 kg zdobywając brązowy medal. Weronika Zakrzewska po zaciętych walkach w kategorii wagowej do 60 kg uplasowała się tuż za podium na piątym miejscu. A Julka Zwolak w kategorii wagowej zakończyła walki na IX miejscu.
W klasyfikacji klubowej w grupie juniorów Lider uplasował się na 14 miejscu.
Znacznie lepiej poszło zawodniczkom z Lidera w grupie wiekowej młodzieżowców do 23 lat.
Julka Zwolak w kategorii wagowej do 65 kg wywalczyła III miejsce.
A Wiktoria Pakuła i Paulina Dudek w kategorii wagowej do + 80 kg wywalczyły brązowe medale. W klasyfikacji klubowej na 20 startujących klubów Lider Zamość uplasował się na 4 miejscu w kraju.
Lider Zamość w grupie Młodzieżowców zgłosił drużynę do walk w składzie:
Wiktoria Pakuła, Paulina Dudek, Weronika Zakrzewska i Julia Zwolak. Dziewczyny z Zamościa zakończyły walki drużynowe na III miejscu, zdobywając brązowe medale.