Kolejny raz wojowniczki zamojskich klubów nie zawiodły (zdjęcia)

0
247

W dniach 01 – 02 kwietnia w OSiR w Pyrzycach pod Szczecinem zawodniczki walczyły w Mistrzostwach Polski Juniorek w sumo, które są zaliczane do współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sumo do 23 lat.
Uczniowski Klub Sportowy Terminator Wysokie Gmina Zamość reprezentowała Alicja Nowosad , która w grupie juniorek wywalczyła dwa medale: w wadze do 70 kg złoto i w open brąz, zdobywając 24 pkt do współzawodnictwa. Wynik ten zagwarantował Terminatorowi 6-7 miejsce z WLKS Siedlce w klasyfikacji klubowej na 22 startujące kluby.
W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców Ala w kategorii wagowej do 73 kg wywalczyła srebrny medal.
Trener UKS Terminator Wysokie Sławomir Dudek
Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Sztuk Walki Lider Zamość również mają się czym pochwalić zdobywając w Mistrzostwach Polski Juniorek 16 pkt zaliczanych do współzawodnictwa.
Bardzo dobrze powalczyła Wiktoria Pakuła w kategorii wagowej + 75 kg zdobywając brązowy medal. Weronika Zakrzewska po zaciętych walkach w kategorii wagowej do 60 kg uplasowała się tuż za podium na piątym miejscu. A Julka Zwolak w kategorii wagowej zakończyła walki na IX miejscu.
W klasyfikacji klubowej w grupie juniorów Lider uplasował się na 14 miejscu.
Znacznie lepiej poszło zawodniczkom z Lidera w grupie wiekowej młodzieżowców do 23 lat.
Julka Zwolak w kategorii wagowej do 65 kg wywalczyła III miejsce.
A Wiktoria Pakuła i Paulina Dudek w kategorii wagowej do + 80 kg wywalczyły brązowe medale. W klasyfikacji klubowej na 20 startujących klubów Lider Zamość uplasował się na 4 miejscu w kraju.
Lider Zamość w grupie Młodzieżowców zgłosił drużynę do walk w składzie:
Wiktoria Pakuła, Paulina Dudek, Weronika Zakrzewska i Julia Zwolak. Dziewczyny z Zamościa zakończyły walki drużynowe na III miejscu, zdobywając brązowe medale.
Trener UKS CSW Lider Zamość Edyta Dudek

Poprzedni artykułKampania społeczna “Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc”
Następny artykułKsiążnica Zamojska zaprasza na spotkanie z autorem – Magda Stachula
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments