“Dzień Dobra na sportowo” coraz bliżej. Organizuje go Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej

0
266

W tym roku święto patronalne Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, które przypada w Niedzielę Miłosierdzia, Caritas chce obchodzić jako „Dzień Dobra na sportowo”, odbędzie się on w piątek 14 kwietnia 2023 roku w Zamościu. Będzie prowadzona transmisja „na żywo” na Facebooku.

Dzień Dobra na sportowo, organizowany jest po raz drugi. Po ubiegłorocznym sukcesie Dnia Dobra, który w formie sportowej odbył się w Józefowie, chcemy ten sukces powtórzyć” mówi Alicja Kotowska, koordynator Dnia Dobra na sportowo diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Dzień ten przygotowany jest głównie dla wolontariuszy, a forma „na sportowo” jest po to aby każde dziecko wzięło udział w przygotowanych konkurencjach.

„Dzień Dobra na sportowo” rozpocznie się o godzinie 9:30 Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Mariana Rojka w Zamojskiej Katedrze. Następnie uczestnicy przejdą na obiekty OSiR przy ul. Królowej Jadwigi – tam będą rozegrane konkurencje zręcznościowe. O godzinie 14:00 zaplanowane jest wręczenie pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników. Patronat nad tym wydarzeniem objął Pasterz Diecezji Ks. Biskup Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk. Mecenasem wydarzenia jest Totalizator Sportowy.

Nasi wolontariusze, którzy wezmą udział w tegorocznej imprezie, to dzieci w wieku szkolnym, klasy 1-8 oraz młodzież ze szkół średnich” mówi Alicja Kotowska.

Wśród przygotowanych konkurencji będą: slalom z piłka tenisową, wyścig z kozłowaniem piłki, przenoszenie piłki lekarskiej o wadze 1 kg, wyścig skokami zajęczymi, wyścig z przeskokami przez płotki.

Wszyscy uczestnicy dostaną nagrody. Będą to medale, statuetki oraz drobne upominki.

Zdjęcie: strona internetowa Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Poprzedni artykuł99 paneli zasila zamojski “stary szpital”
Następny artykułSukces zamojskich licealistek w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments