99 paneli zasila zamojski “stary szpital”

0
417

Umowa przewidywała, że termin zakończenia prac nastąpi 30 kwietnia, ale wykonawca wykonał prace przed terminem i już od przeszło tygodnia pierwsza instalacja fotowoltaiczna w zamojskim „starym” szpitalu produkuje prąd.

“W dobie rosnących kosztów energii takie projekty są na wagę złota” mówi prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o. o. Damian Miechowicz. “Według wstępnych szacunków, dzięki instalacji będziemy w stanie zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet 40 tys. zł rocznie” dodaje Damian Miechowicz

Co ważne, panele o łącznej mocy prawie 50 kW udało się zainstalować przy wsparciu Unii Europejskiej. Projekt pod nazwą „Zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym” jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W trakcie realizacji nie obyło się bez problemów. Pierwszy przetarg trzeba było unieważnić, ponieważ firma, która go wygrała ostatecznie odmówiła podpisania umowy. W drugim postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ECO4PALNET Sp. z o.o. z Warszawy. Przy powtórnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego szpital uzyskał cenę o prawie 64 tys. zł niższą. Ostatecznie montaż i uruchomienie instalacji zamknęło się kwotą 169 912,20 zł, z czego 87 300 zł to dofinansowanie z UE.

Z racji warunków technicznych 99 paneli zamontowano na dachu przychodni przy ul. Kilińskiego. Produkowana przez nie energia nie jest odprowadzana do sieci, tylko przeznaczana na własne potrzeby szpitala.

Źródło: Urząd Miasta Zamość

Zdjęcia: ECO4PLANET

2121 fot eco4planet 1 99 paneli zasila zamojski

Poprzedni artykułZapłacimy za parking przy parku miejskim oraz przy ulicy Partyzantów
Następny artykuł“Dzień Dobra na sportowo” coraz bliżej. Organizuje go Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments