Co sprawia, że Bitcoin jest wartościowy

0
12

Zastanawiasz się, co sprawia, że Bitcoin jest cenny? Oto kilka powodów, dla których to wirtualne aktywo jest wartościowe. 

Bitcoin, cyfrowa waluta, okazała się być lepszą alternatywą dla kontrolowanych przez banki centralne pieniędzy fiat. Ta wirtualna waluta jest zdecentralizowana, co oznacza, że nie ma centralnego organu, który reguluje lub kontroluje to wirtualne aktywo. Ten cyfrowy pieniądz został stworzony w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto jako odpowiedź na kryzysy finansowe z lat 2008-2009. W ciągu trzynastu lat ta wirtualna waluta była dostępna i udowodniła, że jest niezawodną i dochodową kryptowalutą.Skorzystaj z pierwszorzędnych usług oferowanych przez Bitcoin Up i zacznij inwestować w Bitcoin już teraz, zakładając konto i Zapisując się.

Co więcej, jest ona jedną z najbardziej wartościowych kryptowalut i bardziej praktyczna niż niektóre altcoiny łącznie.

Niedobór

Jednym z głównych powodów, dla których ten cyfrowy pieniądz jest cenny, to jego rzadkość. Ten elektroniczny pieniądz ma ograniczoną podaż, dzięki czemu tylko 21 milionów Bitcoinów będzie kiedykolwiek dostępnych. Ograniczona podaż tego cyfrowego pieniądza zwiększa jego popyt, podnosząc jego wartość. Inwestorzy zawsze oczekują na zdobycie części tego wirtualnego aktywa. Stąd też wynika wzrost popytu.

Ponadto, ten cyfrowy pieniądz przechodzi co cztery lata halving, kiedy górnicy wyprodukują 210 000 Bitcoinów. Podczas halwingu te nagrody w postaci cyfrowych pieniędzy są dzielone na dwie części, ograniczając podaż i zwiększając popyt. W rezultacie wartość tej wirtualnej waluty wzrasta.

Najlepsze jest to, że możesz kupić wartość ułamkową tej cyfrowej waluty. jesli nie możesz sobie pozwolić na całą jednostkę, możesz kupić jej część. W rezultacie, przystępność cenowa tego cyfrowego pieniądza przyczynia się do tego, że jest on wartościowy. połączy cię z dosis doskonałą giełdą, z której możesz skorzystać przy zakupie ułamka Bitcoin lub całej monety.

Wydobycie

Wydobycie tych cyfrowych pieniędzy wymaga od osoby fizycznej rozwiązania skomplikowanych równań matematycznych w celu zatwierdzenia nowych monet w obiegu. W końcu górnik otrzymuje nagrodę w postaci nowych tokenów cyfrowych. Górnictwo jest dość kosztownym procesem, który wymaga dużo energii.

Przeciwnie, górnictwo jest procesem, który pozwala dołączyć do rynku Bitcoin poprzez wykonaną pracę, zamiast kupna tego cyfrowego pieniądza. W końcu wydobycie tego cyfrowego pieniądza jest lukratywnym przedsięwzięciem, w którym wiele osób może całkowicie uczestniczyć.

Z drugiej strony, wydobycie może wpłynąć na podaż tego wirtualnego pieniądza, ponieważ system może uwolnić wiele z niego na rynek do obiegu. Ponadto, postrzeganie tego cyfrowego pieniądza przez rynek powoduje odblokowanie nowych monet.

Poza wydobyciem, inwestorzy mogą zdecydować się na długoterminowe inwestowanie, które polega na zamknięciu tego cyfrowego pieniądza na długi czas w celu akumulacji zysków. Inwestorzy długoterminowi wierzą, że ta elektroniczna waluta będzie z czasem zwiększać swoją wartość. Stakowanie to kolejny proces zarabiania na tym cyfrowym pieniądzu, który zmniejsza jego obieg, ograniczając podaż. W końcu ograniczona podaż powoduje wzrost popytu. A to przekłada się na wzrost wartości tego cyfrowego pieniądza.

Użyteczność

Użyteczność ma kluczowe znaczenie dla pokazania, jak cenny jest ten cyfrowy pieniądz. Ze względu na wiele prywatnych i publicznych instytucji przyjmujących Bitcoin, jego wartość wzrosła. Również ludzie mogą uczestniczyć w tym procesie, przyjmując Bitcoin.

Wiele uznanych firm, takich jak Microsoft i PayPal, już włączyło ten cyfrowy pieniądz do swojego systemu płatności, dając ludziom miejsce na wydanie swoich Bitcoinów.

Przemyślenia końcowe

To wirtualne lub elektroniczne aktywo należy do najbardziej wartościowych kryptowalut, a powyższe czynniki przyczyniają się do tego, dlaczego Bitcoin jest korzystny. Krańcowy koszt produkcji jest kolejnym powodem rosnącej wartości tego cyfrowego pieniądza. Niemniej jednak, przyjęcie Bitcoina przez rządy i instytucje określi, czy pozostanie on wartościowy.

Poprzedni artykułLVIII Sesja Nadzwyczajna Rady Miasta Zamość, 5 kwietnia 2023 r. (środa) publikujemy program
Następny artykułZrozumienie podstaw Bitcoina
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments