Powiat Zamojski po raz kolejny gościł delegację z partnerskiego Powiatu Schwäbisch Hall

0
212

W dniach od 19 do 25 marca odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego ze Szczebrzeszyna z ich niemieckimi rówieśnikami, uczęszczającymi do szkół partnerskich w powiecie Schwäbisch Hall i Crailsheim. Wymiana międzyszkolna realizowana była przy wsparciu Powiatu Zamojskiego oraz dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Wizycie uczniów i nauczycieli średnich szkół branżowych z Niemiec towarzyszyła delegacja samorządowców i dyrektorów placówek oświatowych partnerskiego Powiatu Schwäbisch Hall.

Podczas uroczystości rozpoczęcia wymiany młodzieży, która odbyła się 20 marca w auli Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie Starosta Zamojski Stanisław Grześko podkreślił znaczenie spotkań młodzieży dla zacieśniania przyjaźni polsko-niemieckiej i integracji europejskiej.

Głównym celem projektu wymiany uczniów jest wzbogacenie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych młodzieży poprzez pryzmat ich zainteresowań zawodowych. Uczniowie szkół partnerskich mieli możliwość zapoznania się z systemem szkolnictwa zawodowego swoich rówieśników, brali udział w zajęciach praktycznych i warsztatach. Zwiedzili  szkoły średnie prowadzone przez Powiat Zamojski oraz poznali miejsca praktyk i warsztatów, w których odbywa się nauka zawodu. Młodzież poznała historię, tradycję i kulturę naszego kraju. Uczniowie biorący udział w projekcie, poprzez udział w różnych zajęciach integracyjnych i warsztatach,  poszerzyli swoją wiedzę zawodową, udoskonalili umiejętności językowe, a także wzbogacili wiedzę społeczną i kulturową.

Poprzedni artykułPodczas niedzielnej akcji “Czyste lasy Zamojszczyzny” zebrano kilka kontenerów śmieci
Następny artykułFestiwal Polska od Kuchni – trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments