Podczas niedzielnej akcji “Czyste lasy Zamojszczyzny” zebrano kilka kontenerów śmieci

0
197

Wczoraj, to jest w niedzielę (26.03.br.) już po raz 5 odbyło się akcja „Czyste lasy Zamojszczyzny” zorganizowana przez miłośników motoryzacji ze Stowarzyszenia Zamość 4×4 oraz Centrum Geoturystyczne w Lipsku Polesiu.

To był bardzo udany dzień. Około 40 aut, ponad 120 osób wzięło udział w zbiórce śmieci w zamojsko-roztoczańskich lasach” czytamy na funpageu Stowarzyszenia Zamość 4×4.

Pogoda była idealna do przeprowadzenia takiej zbiórki. Uczestnicy zebrali kilka kontenerów śmieci. Bardzo cieszy fakt, że wśród zbierających śmieci było tak dużo młodego pokolenia, które jak widać wychowywane jest w świadomości i szacunku do rodzimej przyrody. Natomiast smutny jest fakt, że zebrano tak ogromne ilości śmieci. Świadczy to o tym, że trzeba cały czas edukować nasze społeczeństwo, że czyste lasy to dobro nasze wspólne.

Nasza zbiórka ma duże znaczenie ponieważ, po pierwsze i najważniejsze, są plusy dla środowiska, następnie jest to integracja społeczeństwa oraz edukacja najmłodszego pokolenia. Bardzo budujące jest to, że uczestnicy akcji zabrali swoje dzieci, może one w przyszłości nie beda wyrzucać śmieci gdzie popadnie” podsumował Arkadiusz Zbyryt, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Zamość 4×4.

Najważniejsze jest krzewienie dobrych nawyków wśród młodego pokolenia.

Akcja odbiła się szerokim echem nie tylko w naszym regionie. Do stowarzyszenia dotarły sygnały z Mikołajek, że mieszkańcy tej miejscowości chcą podobną akcję zorganizować u siebie.

Na zakończenie akcji w Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu na wszystkich uczestników czekało wiele niespodzianek, od konkursów z nagrodami, dla najmłodszych i trochę starszych uczestników zbiórki, po smaczną przekąskę w postaci kiełbasek z grilla i bigosu.

Poprzedni artykułPrezentujemy najnowsze oferty płatnych staży z PUP w Zamościu, stan na dzień 27.03.2023 r.
Następny artykułPowiat Zamojski po raz kolejny gościł delegację z partnerskiego Powiatu Schwäbisch Hall
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments