Wielkie sprzątanie Roztocza

0
198

W niedzielę 26 marca 2023 roku Stowarzyszenie Zamość 4×4 przy wsparciu organizacyjnym Gminy Zamość oraz innych uczestników wydarzenia już po raz piąty organizuje akcję „Czyste lasy Zamojszczyzny” Akcja polega na zbieraniu śmieci z terenów leśnych, a następnie ich dostarczeniu na miejsce składowania bądź utylizacji. Wolontariusze, w wybranych miejscach będą zbierać porzucone odpady w worki. Zebrane odpady uzbierane z ciągów komunikacyjnych, będą zbierane do miejsc, z których będą odbierane przez firmy zajmujące się ich utylizacją. W Gminie Zamość takim miejscem będzie Centrum Geoturystyczne w Lipsku Polesiu.

Samorząd zapewnia worki, rękawiczki, odbiór zebranych odpadów, gorącą herbatę, ognisko, drobne upominki i coś ciepłego dla wolontariuszy” czytamy na stronie Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu. Organizatorzy liczą na uczestnictwo Wszystkich, którym na sercu leży stan Naszej przyrody.

Akcja rozpocznie się o godzinie 8:30 pod Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu

Będziemy sprzątać lasy głównie w okolicach Zwierzyńca i Krasnobrodu” mówi Arkadiusz Zbyryt ze Stowarzyszenie Zamość 4×4. W ubiegłorocznej akcji udział wzięło kilkadziesiąt osób. Organizatorzy proszą aby wszyscy chętni do sprzątania lasów, ze względów organizacyjnych, koniecznie zapisali się na funpageu Stowarzyszenia Zamość 4×4. Do tej pory zapisało się około stu osób.

Pokażmy, że nie jesteśmy bandą niezrównoważonych osób, które mają tylko na uwadze niszczenie wszystkiego co mijamy po drodze (bo często niestety taka panuje o nas opinia). Pamiętajmy, że jeśli coś bierzemy od Matki Natury, to należałoby też coś jej oddać” czytamy na stronie Stowarzyszenie Zamość 4×4.

Organizatorzy zapewniają, że nawet jeśli będzie padać, to i tak to ich nie powstrzyma, przecież dla offroadowców nie ma złej pogody, jest tylko dobra lub bardzo dobra.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą najmłodszych zuchów-ważne abyśmy również najmłodszemu pokoleniu pokazywali, że dbanie o rodzimą przyrodę to bardzo ważny aspekt” piszą członkowie Stowarzyszenia 4×4.

Po sprzątaniu lasów odpocząć będzie można i zjeść coś  przy wspólnym ognisku.

Poprzedni artykułSprawdź jak i dlaczego warto zostać wolontariuszem w Schronisku dla zwierząt w Zamościu?
Następny artykułRealizacja spektaklu “Judasz z Kariothu” w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments