Uczniowie II LO w Zamościu najlepsi w Konkursie Języka Angielskiego na UMCS w Lublinie (zdjęcia)

0
761

„Gratuluję! Jesteście NAJLEPSI!” Takie słowa usłyszeli Victoria Szajner (2c), Mateusz Czerw (3e) i Konrad Kaim (3a), laureaci I miejsca VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego “Faces of America” w auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.

II Liceum Ogólnokształcące z Zamościa zdobyło pierwsze miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ‘Faces of America’, który odbył się 21 marca 2023 roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pokonując ponad 130 szkół z całej Polski. W konkursie drużynowym wystąpili wyżej wymienieni: Victoria Szajner, Mateusz Czerw i Konrad Kaim, którzy otrzymali wysokie pochwały od organizatorów oraz po podsumowaniu punktacji wszystkich trzech etapów VIII edycji ‘Faces of America’ zostali uznani za najlepszych uczestników tego ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych!

‘Faces of America’ to unikalne wydarzenie organizowane przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, mające na celu popularyzację wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie i podnoszenie poziomu znajomości języka angielskiego.

Konkurs składał się z trzech etapów: pierwszy polegał na napisaniu eseju po angielsku, w którym nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w kraju. Drugi etap to test leksykalno-gramatyczny, który przeszło dwadzieścia jeden z pięćdziesięciu drużyn. Etap finałowy natomiast to multimedialny quiz kulturowy, w którym Victoria, Mateusz i Konrad okazali się bezkonkurencyjni. Wiedzieli, między innymi, że prawo jazdy w Nowym Jorku trzeba odnawiać co osiem lat, z którymi stanami nie graniczy Luizjana, świetnie rozpoznali miejsce ze zdjęcia stolicy Teksasu. Wiedzieli również, że słowem ‘OUTWEIGH’ należy uzupełnić cytat wypowiedzi byłego prezydenta USA Billa Clintona: “When our memories …… our dreams, it is then that we become old.”

Oprócz satysfakcji z wygranej przy tak ogromnej konkurencji laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody, w tym laptopy.

Nauczycielkami i opiekunami merytorycznymi w konkursie naszego trio są anglistki II LO: Joanna Korona i Elżbieta Paszko.

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili. Udostępnij! Zaginął 14-latek!
Następny artykułPodpalili kilkumetrowy świerk na terenie stadionu. Tak świętowali pierwszy dzień wiosny
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments