Nad zalewem zamojskim powstanie strefa sportu i relaksu za 948 tys. złotych

1
1017

10 marca została podpisana umowa na utworzenie strefy sportu, zabawy i relaksu nad Zalewem miejskim w Zamościu, w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Czas na relaks-utworzenie strefy sportu, zabawy i relaksu nad Zalewem miejskim w Zamościu.”

Mieszkanka Zamościa pani Iwona, zgłosiła projekt utworzenia nowej strefy zabawy i relaksu nad zalewem, przygotowaliśmy projekt do Budżetu Obywatelskiego Zamościa, następnie zdobył największą ilośc głosów” mówi Mateusz Ferens, dyrektor OSiR w Zamościu (instytucja zarządza zalewem i jego okolicą).

Zalew miejski ma powierzchnię 18ha, z czego część kąpieliskowa to 9ha. W sezonie letnim czynna jest mała gastronomia, w pobliżu znajduje się również boisko do siatkówki plażowej. Miejsce przeznaczone do kąpieli jest ogrodzone bojami. Przy plaży znajduje się molo, z którego rozpościera się widok na cały zalew. W okresie wakacyjnym funkcjonuje strefa rekreacji, gdzie dla wypoczywających przewidziano wypożyczalnię sprzętu sportowo-rekreacyjnego.

Nad Zalewem miejskim w Zamościu będą odbywały się prace rozbiórkowe i prace ziemne” mówi Stanisław Flis, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych zamojskiego ratusza.

Wykonane zostana dwa boiska do siatkówki plażowej, które przystosowane będą do piłki ręcznej plażowej. Powstanie nowy plac zabaw dla najmłodszych. Kapitalnemu remontowi poddane zostanie molo oraz pomost dla kajaków. Wykonane zostaną elementy małej architektury, takie jak prysznice plażowe, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

Wartość umowy to 948 tys. zł. Termin wykonania do 9 lipca 2023 roku, a więc będziemy mogli skorzystać ze strefy relaksu już w tym sezonie turystycznym.

W planach są dodatkowe inwestycje nad Zalewem miejskim w Zamościu jak na przykład wybudowanie tężni, na które na razie nie ma środków, ale jak zapewnia Mateusz Ferens „Już podjęliśmy kroki w celu pozyskania środków na ten cel.”

Poprzedni artykułSpotkaj Wrzoska na dzisiejszych EduTargach!
Następny artykułOtwarcie Centrum Symulacji Medycznych Akademii Zamojskiej za 7,5 mln złotych
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lolek

I jeszcze turyści do tego, którzy pływają na rowerkach wodnych itp itd wkurzający wędkaezy bo wpływają im w żyłki..