Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów

0
291
Z dniem 21 marca 2023 r. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica powołał Andrzeja Borowca na stanowisko szefa lubelskich lasów.
Nowy Regionalny Dyrektor Lasów Państwowych to wieloletni pracownik Lasów Państwowych, swoje doświadczenie zdobywał od podstaw na różnych szczeblach zawodowych w Lasach Państwowych. Pracował na stanowisku podleśniczego, strażnika leśnego, leśniczego, inżyniera nadzoru, inspektora wydziału kontroli w RDLP a ostatnio od 2021 roku jako Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj. W lasach państwowych pracuje od 1995 roku.
Posiada wykształcenie wyższe leśne oraz wyższe ekonomiczne.
Wieloletni członek i działacz NSZZ Solidarność w Lasach Państwowych, członek założycielskiego komitetu “w obronie Polskich lasów” samorządowiec – radny Rady Gminy w Aleksandrowie, a także członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie.
Inicjator wielu akcji ekologicznych i społecznych o zasięgu powiatowym i wojewódzkim: “Zielony powiat”, “Choinka dla szkoły”, “Rajd rowerowy tropem wilka i łosia”, ” Sprzątanie Biłgorajskich Lasów”, “Pomoc dla Ukrainy”
Pasjonat historii lokalnej, fotografii przyrodniczej, a także turystyki rowerowej i kajakarstwa.
Poprzedni artykułWspólne szkolenie brytyjskich kawalerzystów i pododdziału konnego 2 LBOT (zdjęcia)
Następny artykułKonsultacje ultrasonograficzne w chorobach płuc
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments