Z ostatniej chwili. 16-latka związaną ze śmiertelnym pobiciem 16-latka z zarzutami

3
22427
z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zamościu poinformował o przedstawieniu zarzutu popełnienia czynu karalnego polegającego na pomocnictwie w udziale w pobiciu 16 letniego pokrzywdzonego. Zarzut postawiono 16-latce

Wobec 16-latki skierowano wniosek o tymczasową izolację w schronisku dla nieletnich

img 3702 2 Z ostatniej chwili. 16-latka związaną ze śmiertelnym pobiciem 16-latka z zarzutami

Według nieoficjalnych informacji decyzje podjęto po analizie dowodów, między innymi nagrań z monitoringu i analizy telefonów podejrzanych

Poniżej informacja o pozostałych zatrzymanych

Zatrzymani do sprawy brutalnego pobicia 16-latka z gminy Zamość usłyszeli wczoraj zarzuty. 17-latek odpowie za zabójstwo, natomiast dwaj 16-latkowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sąd tymczasowo aresztował 17-latka na 3 miesiące. Za dokonanie tej zbrodni grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy. Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w centrum Zamościa. Nieznani wówczas sprawcy zaatakowali i brutalnie pobili 16-letniego mieszkańca gminy Zamość. Życia chłopca, pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować.

Policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie w ciągu kilku godzin od zgłoszenia ustalili dane napastników. Zatrzymali 4 osoby, które brały udział w zajściu. Wszyscy są mieszkańcami powiatu zamojskiego. 17-latek trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych zamojskiej komendy. Jego 16-letni kompani – do Policyjnej Izby Dziecka. W tym czasie funkcjonariusze wykonywali dalsze czynności i gromadzili materiał dowodowy, który był niezbędny do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz roli poszczególnych zatrzymanych.

Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która w tej sprawie prowadzi śledztwo.

Dwóch 16-latków odpowie za czyn karalny udziału w pobiciu, którego następstwem była śmierć człowieka. Najbliższe 3 miesiące spędzą oni w schronisku dla nieletnich.

prowadzony przez operacyjnych 17-latek

Z kolei 17-latek usłyszał dwa zarzuty: udziału w pobiciu oraz zabójstwa. W jego przypadku Sąd Rejonowy w Zamościu również przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego. 17-latek w najbliższym czasie trafi na 3 miesiące do aresztu. Za dokonanie tej zbrodni grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

Poprzedni artykułWell Digested, projekt społeczny organizowany przez 7 uczennic z III LO w Zamościu
Następny artykułKolejny sukces uczniów z Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sansa

DOŻYWOCIE!!!!

Janusz

Pomocnitwo w pobiciu to taki zarzut, że niewiele jej zrobią. Groźniejszy dla niej zarzut to by było nakłanianie do zabójstwa. Ktoś chyba robi wszystko, żeby panience wielka krzywda sie nie stała.

Darek
Reply to  Janusz

Zgadza się pomocnictwo do 3 lat, a że jest niepełnoletnia to pewnie niewiele. Tak to zostało zrobione, że niby tylko wskazała jak wygląda i powiedziała o której kończy lekcje. Powinna odpowiadać za współudział. Nie wiem co się stało z nagraniami z kamer komórek itp. Jeżeli ktoś je udostepni w końcu publicznie to zapewne będzie odpowiadała za współudział.