Policjanci z Zamościa zatrzymali pijanego rowerzystę

4
2794
fot.policja

Policjanci z Zamościa zatrzymali pijanego rowerzystę, którego nocną jazdę wężykiem wypatrzył operator monitoringu. Jak się okazało, 20-letni cyklista miał ponad 3 promile, a do tego sądowy zakaz prowadzenia jednośladów. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że rower którym poruszał się 20-latek jest kradziony.

Po północy policjanci zamojskiej drogówki podjęli interwencję wobec rowerzysty, którego chwilę wcześniej wypatrzył operator monitoringu. Mężczyzna poruszał się drogą dla rowerów w kierunku ul. Bazyliańskiej i ewidentnie miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Bardzo szybko potwierdziły się podejrzenia, że może znajdować się pod działaniem alkoholu.

20-latek z Zamościa miał ponad 3 promile. Podczas kontroli okazało się również, że rowerzysta posiada sądowy zakaz prowadzenia jednośladów.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzenia jego danych oraz stanu trzeźwości sprawdzili także rower, którym się poruszał. Wówczas wyszło na jaw, że na początku roku jednoślad został skradziony na terenie Rzeszowa. W dodatku  20-latek niezadowolony z powodu podjętej wobec niego interwencji, uszkodził klamkę w radiowozie.

20-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Czynności z jego udziałem zostaną wykonane, gdy wytrzeźwieje. Odpowie za naruszenie sądowego zakazu i kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości i uszkodzenie mienia. Policjanci wyjaśnią też, w jaki sposób znalazł się w posiadaniu kradzionego roweru.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

Zdjęcie: archiwum NKZ

policja 4 Policjanci z Zamościa zatrzymali pijanego rowerzystę
fot.policja
Poprzedni artykułSiedmiu uczniów I LO w Zamościu z szansą na indeks AGH
Następny artykułBez uprawnień jazdę zakończył w rowie
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adolf

A gdzie był ten operator gdy mordowali chlopaka przed kamerą, chwilowo go zaćmiło czy zobaczył kogos znajomego i się odwrócił, czemu nie został przesłuchany do tej pory . Wystarczy piwo otworzyć a w ciągu kilku minut zjawia się straż miejska lub policja, a tu nagle nic nie widział czy może w cudowny sposób kamera przestała działać na chwilę

mhn
Reply to  Adolf

kim jest ojciec napastników

tak tak

brawo brawo brawo pijanego widać

tak tak

a policjo to nie ma się czym chwalić takiego to najłatwiej
co innego pobicie narkotyki