Spotkanie Prezydenta Zamościa z zarządem PFR Nieruchomości S.A.

0
341

Sytuacja najemców osiedla przy ul. Parkowej w Zamościu była głównym tematem spotkania, które 23 lutego br. odbyło się w siedzibie spółki PFR Nieruchomości. Prezydent Andrzej Wnuk przekazał zarządowi spółki postulaty najemców. Wśród głównych tematów znalazły się stawki czynszów, które w styczniu uległy waloryzacji, oferta dojścia do własności oraz kwestie techniczne związane z użytkowaniem mieszkań.

Zarząd PFR Nieruchomości podkreślał podczas spotkania, że podejmuje działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa finansowego najemców. Jednym z zaproponowanych rozwiązań jest „zamrożenie” czynszu najmu do końca 2025 roku. Oznacza to, że mieszkańcy osiedla przy ul. Parkowej będą mieli gwarancję, że opłacany przez nich czynsz najmu pozostanie niezmienny przez 3 lata. Dodatkowym wsparciem ma być zwrot kaucji w wysokości jednego czynszu najmu oraz podniesienie kwot dopłat w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Wyższa dopłata ma najemcom zrekompensować styczniową waloryzację.

Zarząd PFR Nieruchomości podkreślił, że najemcy z Zamościa otrzymają propozycję zawarcia umów z dojściem do własności. Nastąpi to przed wygaśnięciem obecnie obowiązujących umów najmu.

22 lutego na terenie osiedla obecna była ekipa techniczna złożona z pracowników PFR Nieruchomości, by dokonać kontroli w zakresie usuwania usterek. PFR Nieruchomości podkreśliła, że dokłada wszelkich starań, by proces napraw przebiegał bez zbędnej zwłoki.

Źródło: Zespół Prasowy UM Zamość

 

image 2 Spotkanie Prezydenta Zamościa z zarządem PFR Nieruchomości S.A. image 1 Spotkanie Prezydenta Zamościa z zarządem PFR Nieruchomości S.A.

Poprzedni artykułZamość: zaatakował kobietę, przysłonił usta, szarpał i okradł
Następny artykułKliknął i z jego konta zniknęło 17 000 zł. To nie czary
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments