Do kontroli podał dokumenty kolegi. 48-latkowi z Zamościa grozi kara 5 lat pozbawienia wolności

0
666
fot.policja

48-letni mieszkaniec Zamościa podczas kontroli drogowej posługiwał się dowodem osobistym i prawem jazdy znajomego, od którego pożyczył samochód. Mężczyzna liczył, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności za jazdę wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczoraj przed godziną 13 w Lubyczy Królewskiej, policjanci miejscowego posterunku, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Crafter. Podczas legitymowania, kierujący okazał dowód osobisty i prawo jazdy, w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Dane które podał, policjanci sprawdzili w policyjnym systemie. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła jednak rozbieżność wizerunku osoby ze zdjęć w dokumentach z osobą legitymowaną.

48-letni mieszkaniec Zamościa początkowo upierał się, że jest osobą za która się podaje, jednak ostatecznie przyznał, że dokumenty i samochód którym kierował nie należą do niego. Podczas kontroli podał jego dane, ponieważ liczył, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności za jazdę wbrew trzyletniemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za niestosowanie się do zakazu i posługiwanie się cudzym dokumentem, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KMP Tomaszów Lubelski, młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

policja1 Do kontroli podał dokumenty kolegi. 48-latkowi z Zamościa grozi kara 5 lat pozbawienia wolności
fot. archiwum policja/NKZ

 

 

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na Bieg Tropem Wilczym 2023
Następny artykuł23-latek odpowie za znęcanie się nad konkubiną
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments