Powiat zamojski otrzymał 10,7 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

0
341

 

Powiat Zamojski otrzymał kolejne wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w łącznej wysokości 10,7 mln. zł. Środki przeznaczone są na przebudowę i budowę blisko 10 km dróg powiatowych na terenie gmin Miączyn i Sitno.

Powiat zamojski wnioskował do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o kwotę potrzebną do przebudowy dróg powiatowych nr 3272L Karp-Cześniki-Wolica Śniatycka o długości 2,3 km oraz drogi nr 3240L Świdniki-Żuków-Żuków Łagodziński- Rozdoły o długości 7,4 km. Całkowity koszt projektu drogi Karp-Cześniki-Wolica Śniatycka to około 4,86 mln zł., z czego dofinansowanie wynosi 2,43 mln zł. Natomiast wartość projektu drogi Świdniki-Żuków-Żuków Łagodziński- Rozdoły to 16,6 mln zł., w tym dofinansowanie 8,3 mln zł.” – wylicza starosta zamojski Stanisław Grześko.

Powiat zamojski z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg otrzymał 50% potrzebnej kwoty w celu zgromadzenia pozostałych pieniędzy powiat będzie współpracował z gminami, dla których drogi będą przebudowywane. Te dwie rogi wymagały szczególnej uwagi, ponieważ były w bardzo złym stanie. Droga Świdniki-Żuków-Żuków Łagodziński- Rozdoły jest już w trzecim etapie budowy, na tym ostatnim odcinku położona jest podbudowa pod drogę, aby połączyć dwie gminy Sitno i Komarów, drogę trzeba będzie jeszcze utwardzić.

W Woli Śniatyckiej znajduje się Pomnik Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej. Gdy odbywały się uroczystości związane z upamiętnieniem wydarzeń Bitwy pod Komarowem z 1920 roku utrudniony był tam dojazd. Przebudowa drogi Karp-Cześniki-Wolica Śniatycka wyeliminuje ten problem i wszyscy chętni do wzięcia udziału w uroczystościach, będą mogli dojechać” dodaje Stanisław Grześko.

Droga Karp-Cześniki-Wolica Śniatycka jest też ważną drogą łączącą Południe z Zachodem powiatu. Niebawem rozpisane zostaną przetargi na przebudowę dróg. Przebudowa drogi Karp-Cześniki-Wolica Śniatycka zrealizowana będzie jeszcze w tym roku, natomiast inwestycja Świdniki-Żuków-Żuków Łagodziński- Rozdoły przewidziana jest na dwa lata, do końca 2024 roku.

Łącznie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w latach 2019-2022 powiat zamojski otrzymał kwotę 56,6 mln zł na przebudowę około 115 dróg powiatowych. Wykonanie tych zadań wsparły również samorządy gmin z terenu powiatu.

Anna Smoląg

Poprzedni artykułPrzyjemność – co to takiego i jak ją osiągnąć?
Następny artykułIndywidualne lekcje śpiewu w Zamojskim Domu Kultury
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments