Indywidualne lekcje śpiewu w Zamojskim Domu Kultury

0
332

Indywidualne zajęcia wokalne to coraz popularniejsza forma zajęć wokalnych. Taka forma zajęć to spotkanie z profesjonalnym nauczycielem śpiewu w formie jeden na jeden. W przeciwieństwie do zajęć grupowych zajęcia indywidualne umożliwiają całkowite skupienie się na uczniu, jego potrzebach, problemach, a cały przebieg nauki to współpraca dwóch osób. Do głównych zalet indywidualnych lekcji śpiewu należą: całkowicie spersonalizowany tok nauki, pełna swoboda dotycząca przebiegu lekcji, przerabianego materiału, repertuaru oraz intensywności nauki, możliwość swobodnego dialogu z pedagogiem, zadawania pytań oraz zgłaszania wątpliwości, nawiązywanie więzi z nauczycielem (śpiew jako forma terapii), brak egzaminów, przesłuchań czy innych form wywołujących stres i niepokój, szybkie tempo rozwoju, możliwość realizacji własnych marzeń wokalnych.

Zajęcia poprowadzi Julia Majer- animator, instruktor wokalu i emisji głosu, a także absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu. Uczestnicy lekcji śpiewu pracować będą nad emisją głosu, dykcją, artykulacją muzyczną, frazowaniem, interpretacją, a także nad opracowaniem repertuaru, który następnie przedstawiany będzie na konkursach i przeglądach wokalnych.

Indywidualne zajęcia wokalne przeznaczone są dla wszystkich, którzy od zawsze chcą śpiewać ale być może dotąd ograniczał ich strach i wstyd przed solowym wystąpieniem. Zajęcia wokalne mogą być też alternatywą na spędzanie wolnego czasu.

Zajęcia będą odbywać się we wtorki w godzinach 15:00- 20:00, po wcześniejszym uzgodnieniu godziny z instruktorem. Miesięczny koszt zajęć wynosi 120 zł za osobę, czyli 30 zł za godzinę lekcyjną.

Skupiając się na nauce śpiewu nie można pominąć ogromnego znaczenia psychiki w rozwoju wokalnym. Wokaliści jako osoby wysoko wrażliwe potrzebują szczególnej troski, opieki oraz wolności, by pogłębiać swoją wiedzę i nabywać nowe umiejętności. Indywidualne zajęcia wokalne dają możliwość rozmawiania z nauczycielem śpiewu – otwierania się na niego, zgłaszania swoich wątpliwości, uwag czy sugestii dotyczących pracy. Pierwszym krokiem do wkroczenia na wyższy szczebel na tej drabinie wokalnej jest dobre nastawienie psychiczne, uświadomienie sobie swoich własnych słabości i niedociągnięć oraz szczegółowe omówienie planu działania oraz zrozumienie samego siebie, by lepiej pojąć niektóre „zachowania” swojego głosu. Ucząc się śpiewu nie należy zapominać o holistycznym podejściu do rozwoju emisji głosu, a przecież psychika wokalisty jest równie ważna, co jego fałdy głosowe czy przepona.

Zapisy: [email protected]

Zdjęcie: źródło Pixabay

 

Poprzedni artykułPowiat zamojski otrzymał 10,7 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Następny artykułSpotkanie z Królową Romansów Mafijnych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments