“Niegrzeszna” – #popart w Ratuszu

0
321

Od kilku lat przestrzeń holu ratusza na drugim piętrze stała się przestrzenią ekspozycyjną dla artystów. W piątek, 3 lutego 2023 r., o godz. 14.00 odbył się wernisaż malarstwa autorstwa Agnieszki Palonki – Aga Modern Art. Tytuł wystawy – „Niegrzeszna” nawiązuje do motywu twarzy kobiet malowanych na obrazach zamojskiej artystki.

Podczas wernisażu głos zabrały: Zastępca Prezydenta Miasta Zamość – Anna Maria Antos, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji – Barbara Godziszewska oraz bohaterka wydarzenia – Agnieszka Palonka. Do ratusza przybyły tłumy zainteresowanych wystawą gości.

Wernisaż odbył się w dniu Gumy Balonowej, co nie jest przypadkiem, gdyż najbardziej rozpoznawalnym dziełem tej autorki jest obraz kobiety z gumą balonową. Wszystkie obrazy przedstawiają twarze kobiet z hipnotyzującym spojrzeniem. Obrazy są bardzo kolorowe i nawiązują do stylu #popart.

Agnieszka, ur. w 1981 r., jest absolwentką Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi na kierunku filologii angielskiej. Natomiast sztuka towarzyszy jej już od dziecka. Jest bardzo utalentowana i pracowita, a przy tym bardzo skromna.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy Urzędu Miasta Zamość do 3 kwietnia 2023 r.

Zdjęcie: źródło Urząd Miasta Zamość

Poprzedni artykułKino Konesera w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” 9 lutego br.
Następny artykułZ ostatniej chwili. Nowy dyrektor pogotowia w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments