Kino Konesera w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” 9 lutego br.

0
155

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na projekcję filmu z cyklu: Kino Konesera. 9 lutego 2023 o godz. 19:00 na ekranie „Chora na siebie” – fabularny debiut norweskiego reżysera Kristoffera Borgli, który okazał się jedną z największych rewelacji ostatniego festiwalu filmowego w Cannes. Ta przezabawna tragikomedia to do bólu prawdziwa opowieść o tym, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by zostać dostrzeżonym. Historia szczególnie aktualna w dobie ekspansji mediów społecznościowych.  

Na pierwszy rzut oka Signe (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp, znana polskiej publiczności z filmu „Ninjababy”) i Thomas wydają się być idealną parą. Młodzi, inteligentni, z szerokimi horyzontami oraz niebanalnym gustem. Pozory jednak mylą, bo ich relacja, zamiast wzajemnego wsparcia, oparta jest w dużej mierze na niezdrowej rywalizacji, a kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie to, które z nich ma większe ego.

Kiedy mężczyzna, będący aspirującym artystą, odnosi niespodziewany sukces, równowaga w związku zostaje zachwiana. Signe nie może pogodzić się z faktem, że światła reflektorów skupione są teraz wyłącznie na jej partnerze. Zdesperowana, celowo nadużywa niebezpiecznych farmaceutyków, co błyskawicznie odbija się nie tylko na jej zdrowiu, ale i wyglądzie. Czym jednak jest odrobina (?) cierpienia w porównaniu ze współczuciem oraz uwagą, które znowu może w pełni na sobie skupiać?

Bilety: 12/14 zł

Poprzedni artykułZarząd Dróg Grodzkich wyremontuje drogi w mieście. Będzie także więcej zieleni
Następny artykuł“Niegrzeszna” – #popart w Ratuszu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments