W Zamościu i Szczebrzeszynie odbędzie się 9.edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego

0
272

W dniach 30 lipca- 5 sierpnia odbędzie się 9. edycja Festiwalu Języka Polskiego. Rozpoczęły się już przygotowania. Festiwal ruszy w niezmienionej formie a jego patronem w tym roku będzie Sławomir Mrożek. Do Szczebrzeszyna i Zamościa przyjedzie wielu lubianych pisarzy i twórców. Program festiwalu ogłoszony będzie w pierwszych dniach maja, organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ tworzony jest na bazie doświadczenia i głosów uczestników. Każdy kolejny rok i każda edycja pokazują, że literatura to wielka siła, wiele osób jej chce i potrzebuje a to dla organizatorów satysfakcja i nadzieja.

Organizatorzy dziękują wszystkim Społecznym Mecenasom Festiwalu, którzy mają wielki wkład w jego tworzenie. Materialny i nie tylko, poczucie że wszyscy tworzą go razem. W tym roku również przygotowane będą niespodzianki dla wszystkich, którzy zechcą wesprzeć Festiwal.

Prezentujemy grafikę z wizerunkiem Patrona Festiwalu Sławomira Mrożka-tak go zapamiętał i tak pewną kreska rysuje go, Marek Twardowski- artysta grafik, związany z Festiwalem Stolica Języka Polskiego prawie od początku.

Organizatorzy ciekawi są jak my pamiętamy Mrożka, jakie mamy skojarzenia z jego twórczością? Zapewniają, że podczas Festiwalu będzie wiele okazji, żeby o tym porozmawiać.

328511752 1543642272806823 3068067236340421357 n W Zamościu i Szczebrzeszynie odbędzie się 9.edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego

 

Poprzedni artykułZnana postać w świecie pizzy Marcin Kozicki w Zamościu (WYWIAD)
Następny artykułWażne! 1 lutego ruszył nabór wniosków o 500+ na kolejny okres świadczeniowy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments