Dwa groźne wypadki. Uważajcie. Lokalne drogi nie zawsze są idealne.

0
2313

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną wczorajszego wypadku w miejscowości Gorajec Zagroble. 28-letni kierowca busa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do szpitala z obrażeniami trafiła 53 letnia pasażerka. Do podobnego zdarzenia doszło również niedługo później w miejscowości Udrycze Kolonia. Jego przyczyną także była prędkość.

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gorajec-Zagroble w gminie Radecznica. Z treści zgłoszenia wynikało, że kierowca busa wjechał do rowu. We wskazany rejon zostali skierowani policjanci, którzy na podstawie śladów na miejscu zdarzenia i relacji uczestników ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynikało, że kierujący busem marki Renault – 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jadąc od strony Zamościa w kierunku Janowa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Z uwagi na wcześniejsze opady śniegu, jej nawierzchnia była śliska, co wymagało od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Ostrożności zabrakło 28-latkowi, który w takich warunkach jechał busem ze zbyt dużą prędkością. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w płyty betonowe wzmacniające skarpę.

Do szpitala z obrażeniami trafiła 53-letnia mieszkanka Zamościa. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierującemu nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że był trzeźwy. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci ze Szczebrzeszyna.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było też przyczyną innego zdarzenia, do którego doszło niedługo później w miejscowości Udrycze Kolonia w gminie Stary Zamość. Doprowadziła do niego 19-letnia kierująca samochodem marki Opel, która także na łuku drogi nie zdołała zapanować nad pojazdem, po czym wjechała do przydrożnego rowu. Została przetransportowana do szpitala, na szczęście nie odniosła obrażeń. Za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz brak zapiętych w czasie jazdy pasów bezpieczeństwa została ukarana mandatem.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

68 216104 Dwa groźne wypadki. Uważajcie. Lokalne drogi nie zawsze są idealne.

Poprzedni artykułWażne! 1 lutego ruszył nabór wniosków o 500+ na kolejny okres świadczeniowy
Następny artykułWracając z imprezy zniszczył ogrodzenie. Zniszczył bo napił się alkoholu. Tak 17-latek tłumaczył swoje zachowanie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments