Z Perecem w dawnym Zamościu

0
151

Książnica Zamojska zaprasza w czwartek 2 lutego o 16.00 na spotkanie z dr. Markiem Tuszewickim, historykiem, jidyszystą, adiunktem w Instytucie Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dr Tuszewicki jest redaktorem naukowym tomu wspomnień I. L. Pereca „Mgliste lata dzieciństwa. Wspomnienia z Zamościa”. To wyjątkowa książka, w której Perec przedstawił lata swojego dzieciństwa i młodości spędzone w Zamościu i w Szczebrzeszynie. Autor opisuje warunki życia w czasie zaborów i powstania styczniowego. Niezwykła relacja prowadzona z perspektywy żydowskiego chłopca zawiera nie tylko aspekt historyczny, ale również społeczno – kulturowy, który z pewnością zainteresuje mieszkańców Zamościa.„Mgliste lata dzieciństwa. Wspomnienia z Zamościa” to pierwsze polskie tłumaczenie, wcześniej tekst ukazał się w jidysz w 1913r.

Spotkanie i rozmowę ze znawcą tematu poprowadzi Bartłomiej Miernik, krytyk teatralny, reżyser. Przed spotkaniem będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Poprzedni artykułPartnerzy Zamojskiej Karty Seniora
Następny artykułRadni Miasta zdecydują czy powstaną dwa nowoczesne budynki mieszkalne w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments