Czy trzeba będzie czegoś więcej niż tylko amatorskiego zainteresowania inwestycyjnego, aby spowodować, że Crypto wejdzie w 2023 roku w rynek byka?

0
108

Meta Description

Rok 2022 był przełomowym rynkiem dla kryptowalut. Podczas gdy ludzie zakładają, że pojawi się hossa, co będzie potrzebne? Czytaj.

blockchain 3206918 1920 Czy trzeba będzie czegoś więcej niż tylko amatorskiego zainteresowania inwestycyjnego, aby spowodować, że Crypto wejdzie w 2023 roku w rynek byka?

Rynek kryptowalut znajduje się w rekordowo długim załamaniu po doświadczeniu maksimum wszechczasów w listopadzie 2021 roku. Podczas gdy trwający ponad rok rynek niedźwiedzia może nie wydawać się zbyt długi, w kręgach kryptowalutowych i inwestycyjnych wygląda jak wieczność.

Aby jeszcze bardziej pogorszyć sytuację dla entuzjastów kryptowalut, w szczycie kroczącego rynku niedźwiedzia, incydent FTX wzmocnił obecny trend spadkowy. Jednak w oparciu o dane historyczne związane ze zmianami wartości kryptowalut, wielu analityków uważa, że rok 2023 przyniesie znaczące zmiany.

Czy możemy spodziewać się rynku byka w kryptowalutach?

Inwestorzy amatorzy nie są całkowicie wykluczeni z rynków kryptowalut. Wielu wierzy, że kryptowaluty odbiją, z Bitcoinem wykazującym obiecujące symptom wzrostów oraz podobnym trendem Ethereum. Pojawienie się aplikacji handlowych nadal angażuje inwestorów, ale czy ich zaangażowanie jest wystarczające, aby spowodować hossę kryptowalut? Na pewno nie zaszkodzi, ale inne trendy także sugerują, że możemy być blisko konca kryptowalutowej zimy.

Projekty blockchain, które mogą pomóc kryptowalutom

Ethereum jest doskonałym przykładem tego, jak platforma blockchain umożliwiająca inteligentne kontrakty może działać poza handlem tokenami ETH. Platforma ta jest bazą dla dziesiątek zdecentralizowanych projektów finansowych i innych. Na przykład szaleństwo NFT spowodowane możliwością posiadania cyfrowych aktywów jest również oparte na tym blockchainie.

Instytucje finansowe szacują również, że Metaverse do 2030 roku osiągnie wartość 13 bilionów dolarów. Koncepcje kupna i sprzedaży w połączonych światach wirtualnych opierają się przede wszystkim na tokenach kryptowalutowych. Blockchain ma kluczową rolę w rozwoju platformy Web3, a bardziej zdecentralizowany Internet może również przyczynić się do potencjalnej hossy.

Jednak inwestorzy prawdopodobnie zareagują bardziej na platformy SocialFi, które obejmują zdecentralizowane nagrania wideo, muzykę lub wiadomości, ponieważ są one bliższe społecznościom. Ponadto NFT i tokeny cyfrowe przyjmują bardziej znaczącą rolę w branży gier, która wciąż notuje wzrosty.

Globalna perspektywa gospodarcza

Blockchain i kryptowaluty były często uważane za niezależne od tradycyjnych finansów i globalnej gospodarki. Jednak za niedźwiedzi rynek kryptowalut częsciową wine ponosi kondycja światowej gospodarki w 2022 r., która mierzy się z wieloma wyzwaniami. Prognozy na 2023 rok są jednak nieco lepsze i powinny pozytywnie wpłynąć na rynki kryptowalut.

Innym pozytywnym znakiem dla kryptowalut może być dodanie tokenów do płatności mobilnych przez duże firmy technologiczne. Na przykład istnieją pogłoski, że Apple i Google mogą włączyć niektóre stablecoiny i Bitcoin jako płatności do swoich usług płatniczych.

Długoterminowe trendy w kryptowalutach

Najwyższy kurs Bitcoin osiągnął $85000 w 2021 roku, ale jego spadek nie był największy w historii, jeśli spojrzymy na wartości procentowe. Zazwyczaj rynek byka nadchodzi w świecie kryptowalut przy każdym 4-letnim cyklu halvingu Bitcoina, który nadchodzi w 2024 roku. Analitycy uważają, że wiodąca kryptowaluta powoli się odbije i może osiągnąć 35000 dolarów do końca 2023 roku. Historycznie, po każdym rynku niedźwiedzia następował stały wzrost i hossa na końcu.

Runy bitcoina i kryptowalut zwykle mają różne fazy. Najpierw rynek znajduje się w trendzie spadkowym, po którym tradycyjnie następuje faza akumulacji, w której inwestorzy kupują walutę. Następnie po akumulacji następuje trend wzrostowy, a ostatnią fazą jest sprzedaż. Te dwa ostatnie etapy są zgodne z hossą, więc te historyczne wskaźniki sugerują, że w 2023 roku możemy zobaczyć trend wzrostowy. Amatorskie inwestycje z pewnością pomogą w potencjalnej hossie, ale inne wskaźniki także sugerują, że możemy zobaczyć koniec kryptowalutowej zimy wcześniej niż mogłoby się wydawać.

Poprzedni artykułTrwa Zamojska Wystawa Gołębi. Publikujemy dużo zdjęć
Następny artykułPublikujemy aktualne pracy z Urzędu Pracy w Zamościu. Stan na 23 stycznia 2023
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments