Po publikacji nagrania w mediach, podejrzani o napad na jubilera zatrzymani (FILM)

0
1421

Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o napad na jubilera. Sprawcy w marcu ub. r. w Lublinie przy użyciu broni palnej zastraszyli właściciela i skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych. Jednocześnie zatrzymana została trójka paserów. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Za rozbój z bronią palną grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy i publikowaliśmy film z momentu napadu 12 stycznia 2023

https://www.kurierzamojski.pl/2023/01/12/publikujemy-moment-napadu-na-jubilera-straty-wyceniono-na-blisko-3-miliony-zlotych-film/

Film Film z doprowadzenia sprawców napadu na jubilera w Lublinie

Podejrzani o napad zostali zatrzymani we wtorek wieczorem w Lublinie. 28 i 43-latek to mieszkańcy Łęcznej. Trzeci z nich, 49-latek jest mieszkańcem Lublina. Wszyscy byli już notowani. Obaj mieszkańcy Łęcznej  m.in. za pobicie i włamanie, z kolei 49-latek za rozbój z niebezpiecznym narzędziem, wymuszenie, oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Zatrzymani, podejrzani za napad

68 215622 g Po publikacji nagrania w mediach, podejrzani o napad na jubilera zatrzymani (FILM)

Do napadu na jubilera doszło 23 marca ub. r  około godz. 20:00 przy ul. Turkusowej w Lublinie. Trzech zamaskowanych mężczyzn weszło do lokalu, w którym znajduje się jubiler, a następnie grożąc właścicielowi bronią skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych.

Prowadzone od tego czasu działania operacyjne pozwoliły na ustalenie zarówno sprawców jak i paserów. Kryminalni zaplanowali jednoczesne zatrzymanie wszystkich podejrzanych przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów z KWP w Lublinie. Podczas zatrzymania 49-latka policjanci ujawnili przy nim pistolet z ostrą amunicją.

Zabezpieczony pistolet z amunicją.

68 215624 g Po publikacji nagrania w mediach, podejrzani o napad na jubilera zatrzymani (FILM)

Podejrzani zostali doprowadzeni z do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, która prowadzi śledztwo. Tam zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt wobec 3 mężczyzn podejrzanych o napad. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło:

nadkomisarz Andrzej Fijołek
Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Poprzedni artykułRajd po Żdanowie pijanego 41-latka (zdjęcia)
Następny artykułRodzice zabierają swoje dzieci ze szkół.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments