Podziękowali za uratowanie życia mężczyzny i pomoc uchodźcom (zdjęcia)

0
173

W minioną sobotę (14.01) w sali konferencyjnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura w Zamościu, zorganizowano już po raz piętnasty, spotkanie opłatkowe dla około 200 strażaków, prezesów i naczelników oraz funkcyjnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zamojskiego. Podczas tego spotkania st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP skierował podziękowania za rok trudnej służby do wszystkich druhów oraz wyraził szczególne podziękowania za przekazanie sprzętu strażakom ukraińskim i pomoc uchodźcom.

Podczas spotkania zgromadzeni wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Grabowca, spotkanie stało się też okazja do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

Życzenia wszystkim strażakom złożył ks. bp Marian Rojek ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Podczas spotkania wręczono listy gratulacyjne i podziękowania dla pięciu strażaków z gminy Krasnobród, którzy pod koniec grudnia uratowali życie 64- letniego mężczyzny pod którym załamał się lód oraz przeprowadzili skuteczną reanimację 2-letniego chłopca, który przestał oddychać. Wyróżnienia dla druhów: Kazimierza Misztala, Michała Zawiślaka, Rafała Kozłowskiego, Daniela Kozłowskiego, Tomasza Kostrubca przekazali: Beata Mazurek poseł do Parlamentu Europejskiego, dh Stanisław Grześko oraz st. bryg. Jacek Sobczyński.

Poprzedni artykułMamy 10 nowych parkometrów w mieście. Do zasilania wykorzystują energię słoneczną
Następny artykułMarta Lempart w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments