Marta Lempart w Zamościu

0
436

W miniony piątek (13.01) w Restauracji Padwa – Zamojski Strajk Kobiet – gościł Martę Lempart, prezeskę Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet. Marta od aktywistek i aktywistów zamojskich otrzymała – “Oskara dla niesamowitych – za odwagę, zaangażowanie, inspirowanie, integrowanie”.

Pojawiły się łzy wzruszenia. Na pytanie jaka prywatnie jest Marta Lempart Agnieszka Klimczuk, jedna z założycielek i działaczek Zamojskiego Strajku Kobiet odpowiada „ Marta Lempart pozytywnie rozczarowuje, bardzo dba o to aby nie narzucać swojego zdania, jest ciepła, przyjacielska”. Przez Martę Lempart uhonorowani zostali lokalni społecznicy Elżbieta Witkowska i Błażej Lechowicz, za działalność i zaangażowanie społeczne i dobro, które niosą.

Rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny „KOBIETY MAJĄ GŁOS”,, zorganizowany przy wsparciu finansowym Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet.

„ Działamy tak naprawdę w kilka osób, być może jakoś się sformalizujemy i zaczniemy nowe akcje” mówi Agnieszka Klimczuk „ OSK to nie tylko strajki, czynnie wspieramy swoje członkinie pomocą prawną, psychologiczną, prowadzimy szkolenia z Dorotą Warakomską informując o przysługującym obowiązku alimentacyjnym. Wszystkie powinnyśmy walczyć o swoje prawa i równe traktowanie, nikt nie może nam niczego narzucać” dodaje Pani Agnieszka.

OSK jest to polski feministyczny ruch społeczny, który powstał we wrześniu 2018 roku, na fali protestów zapoczątkowanych przez partię Razem. 23 września 2016 roku Sejm RP odrzucił obywatelski projekt ustawy Komitetu Ratujmy Kobiety, liberalizujący prawo aborcyjne. 25 września partia Razem zorganizowała 9 manifestacji pod hasłem „#czarnyprotest” w największych miastach Polski. Występująca na zgromadzeniu we Wrocławiu Marta Lempart przypomniała o strajku kobiet z Islandii z 1975 roku i wezwała do protestu kobiet w Polsce 3 października 2016 roku, inicjując powstanie OSK. Manifestacja odbyła się równocześnie w 147 miastach Polski.

Poprzedni artykułPodziękowali za uratowanie życia mężczyzny i pomoc uchodźcom (zdjęcia)
Następny artykułZaproszenie na “Ostatki” w Carskich Koszarach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments