Kosztowny rajd nietrzeźwego 26-latka.

0
1645

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 26 – latek, który wczoraj spowodował dwie kolizje drogowe. Mężczyzna jadąc osobową Skodą Octavią w centrum Krasnegostawu uderzył w tył Volkswagena, następnie odjechał z miejsca zdarzenia i w miejscowości Gorzków uderzył w skręcającego w lewo samochodem marki Daewoo. Pirat drogowy będzie teraz tłumaczył się przed sądem. Stracił już prawo jazdy. Oprócz dotkliwych kar finansowych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny krasnostawskiej komendy został powiadomiony o kolizji drogowej, do której doszło na placu 3 – go Maja w Krasnymstawie. Według zgłoszenia, kierowca osobowej Skody Octavii uderzył w tył Volkswagena, który zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. VW kierowała 42 – letnia mieszkanka Izbicy. Po zdarzeniu kierowca Skody miał wyjść z pojazdu, chciał się ,,dogadać” z pokrzywdzoną, ale po chwili wsiadł do auta i odjechał. Kobieta natychmiast powiadomiła policję. Skierowani na miejsce funkcjonariusze bardzo szybko ustalili adres kierującego Skodą. W momencie dojazdu pod jego adres, dyżurny powiadomił policjantów o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gorzków z udziałem opisywanego pojazdu.

Policjanci wstępnie ustalili, że 26 – letni mieszkaniec gminy Rudnik kierując osobową Skodą Octavią uderzył w samochód marki Daewoo w momencie, kiedy jego kierowca skręcał w lewo. Pojazdem tym kierował 48 – latek z gminy Gorzków, który przewoził 2 pasażerów. Mężczyznom na szczęście nic poważnego się nie stało. Jak wykazało badanie alkomatem, 26 – latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna będzie teraz tłumaczył się przed sądem. Oprócz dotkliwych kar finansowych musi się liczy z karą pozbawienia wolności do lat 2. Na początek stracił już prawo jazdy.

Mundurowi apelują o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Kierowco pamiętaj: piłeś – nie jedź!

Źródło: KMP Krasnystaw, aspirant Jolanta Babicz

348 215351 Kosztowny rajd nietrzeźwego 26-latka.

Poprzedni artykułDachowanie 18-latka
Następny artykułUstawa antyprzemocowa 2.0 przyjęta przez Sejm
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments