11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

0
475

Policjanci z lubelskiego garnizonu wzbogacili się o kolejne nowe radiowozy. Z oddanych dziś do użytku 11 radiowozów, 7 zostało pozyskanych dzięki wsparciu jednostek samorządu terytorialnego, zaś 3 elektryczne radiowozy dofinansował WFOŚiGW w Lublinie. Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

68 213250 g 11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się wręczenie kluczyków do nowych radiowozów. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki, Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Pan  dr hab. Grzegorz Grzywaczewski.

68 213254 g 11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

Wśród zakupionych i przekazanych 11 nowych radiowozów są pojazdy marki Kia Sportage, marki Hyundai Kona electric i Volkswagen Crafter. Są to zarówno radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze,  jak i te nieoznakowane.

68 213257 g 11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

Oznakowane samochody marki Kia Sportage, które zostały zakupione przy współudziale jednostek samorządowych trafią do policjantów komend w Zamościu, Janowie Lubelskim i Lubartowie.

68 213256 g 11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

Kolejne 4 pojazdy zakupione również przy wsparciu Samorządów to nieoznakowane samochody marki Kia Sportage, które będą służyły funkcjonariuszom z komend w Białej Podlaskiej, Chełmie, Opolu Lubelskim i Parczewie.

68 213255 g 11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

Trzy nieoznakowane pojazdy elektryczne marki Hyundai Kona elektric o wartości ponad 580 000 złotych otrzymaliśmy dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie kwotą 200 000 złotych. Te pojazdy będą użytkowane przez lubelskich funkcjonariuszy.

68 213258 g 11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

Oddajemy do użytku także pojazd marki Volkswagen Crafter. Jest to furgon oznakowany APRD- wyspecjalizowany pojazd do obsługi zdarzeń w ruchu drogowym. Będzie służył policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie przy zabezpieczaniu wypadków drogowych. Pojazd został zakupiony ze środków budżetowych Policji.

68 213251 g 11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy,  samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną Policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom  oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

68 213259 g 11 nowoczesnych radiowozów w tym 3 elektryki dla policji. Dużo zdjęć

Wkrótce nowe służbowe pojazdy rozpoczną swoją „służbę” na ulicach lubelskiego garnizonu. W tym roku do naszego garnizonu trafiło już 47 sztuk nowych radiowozów o łącznej wartości ponad 7 750 000 złotych. Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Źródło: KMP Lublin, młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

 

Poprzedni artykułDzisiejszej nocy po ulicach miasta błąkała się w samym szlafroku i kapciach
Następny artykułDziś w nocy spłonęła znana, lubiana i popularna drewniana karczma (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments