Trudne warunki na drogach, zachowajmy czujność (ZDJĘCIA)

0
1123

Z powodu intensywnych opadów śniegu warunki na drogach regionu są trudne. Ośnieżone i oblodzone jezdnie utrudniają jazdę kierującym. W wielu przypadkach problemy z jazdą mają kierujący pojazdami ciężarowymi. Do południa na drogach regionu doszło do kilkunastu kolizji i 3 wypadków.

Dziś nad ranem w na drodze S-12 w m. Młynki w pow. Puławskim samochód ciężarowy marki Man z cysterną w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków wpadł w poślizg i wjechał w bariery drogowe. Kierującemu pojazdem 36-latkowi nic się nie stało.
Do podobnego zdarzenia doszło także na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Ciężarowy Daf zjechał na pobocze i jazdę zakończył na barierce.
Z powodu złych warunków na drodze w powiecie tomaszowskim między Telatynem a Łykoszynem bus marki Mercedes Sprinter zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Ani kierującemu, ani dwójce pasażerów nic się nie stało.
Z kolei w Bystrzejowicach (powiat świdnicki) kierujący ciągnikiem wpadł w poślizg doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. Konieczna była interwencja służb. Mężczyzna trafił do szpitala. Był nietrzeźwy ( blisko 2 promile).
Służby drogowe w m. Krupe ( powiat krasnostawski) wyciągają z rowu cysternę, która wczoraj wieczorem wjechała do rowu.
W takich warunkach atmosferycznych ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości. Zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków drogowych pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu. Pamiętajmy o właściwym przygotowaniu samochodu jazdy!. Jeżeli dołożymy do tego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentrację, zachowanie ostrożności, odpowiedni dystans od poprzedzającego auta, to będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu.
Źródło: komisarz Anna Kamola
68 213056 Trudne warunki na drogach, zachowajmy czujność (ZDJĘCIA) 68 213055 Trudne warunki na drogach, zachowajmy czujność (ZDJĘCIA) 68 213054 Trudne warunki na drogach, zachowajmy czujność (ZDJĘCIA) 68 213053 Trudne warunki na drogach, zachowajmy czujność (ZDJĘCIA) 68 213052 Trudne warunki na drogach, zachowajmy czujność (ZDJĘCIA) 68 213051 Trudne warunki na drogach, zachowajmy czujność (ZDJĘCIA)
Poprzedni artykułPijany 64 latek doprowadził do przewrócenia cysterny
Następny artykułUczniowie I LO w Zamościu włączyli się w  Maraton Pisania Listów Amnesty International
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments