80 latkowie nie dali się oszukać przestępcom. Brawo!

0
331

Czujnością wykazało się małżeństwo z powiatu biłgorajskiego. Para odebrała telefon od oszustów, którzy podawali się za członków ich rodziny. Pod legendą wypadku chcieli od nich wyłudzić 60 tysięcy złotych. Apelujemy o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj około godziny 16:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o usiłowaniu oszustwa metodą „na wnuczka”. Wynikało z niego, że na telefon stacjonarny starszego małżeństwa w wieku 85 i 86 lat zadzwonił mężczyzna, który podał się za wnuczka seniorów. Mężczyzna poinformował ich, że spowodował poważny wypadek drogowy, w którym ciężko ranna została kobieta. Oświadczył, że obecnie znajduje się na komisariacie i aby „wykupić” się od kary więzienia potrzebuje pilnie 60 000 złotych. Następnie słuchawkę przejęła kobieta, która podała się za synową pary i wypytywała o kosztowności i gotówkę jaką mają w domu. 85 – latka miała wątpliwości czy rozmawia z prawdziwymi członkami rodziny, oszuści zaczęli ją natychmiast przekonywać, że telefon jest na podsłuchu i głosy mogą być zniekształcone. Seniorka postanowiła jednak skontaktować się z rodziną i sprawdzić czy faktycznie ktoś z jej bliskich miał wypadek i potrzebuje pomocy. Wtedy okazało się, że usiłowano ich oszukać.

Przypominamy!

Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc podszywają się pod bliskich, policjantów lub urzędników. Jeśli osoba, podająca się za krewnego w rozmowie telefonicznej prosi o pieniądze sprawdźmy czy jest to prawdziwy krewny. Nie ulegajmy emocjom! Natychmiast przerwijmy rozmowę i skontaktujmy się z właściwym członkiem rodziny. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym. O próbie wyłudzenia zaalarmujmy policjantów.

KMP Biłgoraj: aspirant Joanna Klimek

Poprzedni artykuł87-latka straciła 80 000 złotych
Następny artykułWigilia dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla ubogich i potrzebujących. ZAPROSZENIE
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments