Instrukcja: Jak stracić 2500 zł przy sprzedaży spodni

0
322

38-latka postanowiła sprzedać przez Internet spodnie, szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Kobieta weszła w podesłany przez nieznajomą link i straciła 2 500 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych!

Zgłosiła się do nas 38-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż spodnie. Za pośrednictwem aplikacji skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która podesłała jej link. Kobieta podała dane, które umożliwiły dostęp do jej konta oszustowi. Po jakimś czasie okazało się, że straciła 2 500 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przypominamy – jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane lub dane do płatności nie róbmy tego! Zachowajmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Źródło: KMP Biłgoraj, aspirant Joanna Klimek

Poprzedni artykułZamość przystąpił do dystrybucji węgla. Reglamentacja do 1,5 tony dla gospodarstwa domowego
Następny artykułPodsumowanie sezonu turystycznego (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments