14-latki z Zamościa kradły kosmetyki i biżuterię

0
1781
fot. policja

Dwie mieszkanki Zamościa zostały przyłapane na kradzieży kosmetyków i biżuterii w drogerii na terenie Zamościa. Nastolatki chowały łupy pod odzieżą lub do plecaka. Ponadto podczas przeszukania miejsc ich zamieszkania policjanci odnaleźli kilkadziesiąt produktów, które prawdopodobnie również pochodzą z kradzieży sklepowych. Za swoje zachowanie, 14 latki będą odpowiadały przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W poniedziałek policjanci z zamojskiej komendy interweniowali w jednej z galerii na terenie miasta. Zgłaszająca powiadomiła o dwóch młodych osobach, które dokonały kradzieży sklepowej.

Policjanci na miejscu ustalili, że dwie mieszkanki Zamościa, obie w wieku 14 lat, przebywając w sklepie z półek do kurtki i plecaka schowały kosmetyki i biżuterię. Następnie podeszły do kas, gdzie zapłaciły jedynie za napój. Zostały ujęte w czasie, gdy próbowały opuścić drogerię.

Policjanci w plecaku jednej z nich odnaleźli kolczyki i bransoletki oraz różnego rodzaju kosmetyki. Podobne produkty policjanci ujawnili również w podręcznej torebce oraz odzieży drugiej 14-latki. Łączna wartość skradzionych produktów została oszacowana przez przedstawicielkę sklepu na kwotę prawie 550 złotych.

O wyczynach nastolatek powiadomiono rodziców. Obie w obecności opiekunów zostały przesłuchane, a później oddane pod ich opiekę.

Policjanci przeszukali również miejsca zamieszkania 14-latek, gdzie ujawnili kilkadziesiąt sztuk różnych kosmetyków i biżuterii. Prawdopodobnie również i te produkty pochodzą z kradzieży w drogeriach na terenie miasta. Odnalezione rzeczy policjanci zabezpieczyli procesowo. Funkcjonariusze ustalają skąd zostały skradzione.

Zgromadzony materiał trafi do sądu rodzinnego i nieletnich w Zamościu, gdzie nieletnie wytłumaczą się ze swojego postępowania. Sędzia zdecyduje również o środkach karnych, które będą adekwatne do popełnionych przez 14-latki kradzieży.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Poprzedni artykułKoła rowerowe – czym charakteryzują się profesjonalne koła szosowe oraz górskie?
Następny artykułUSG dopplerowskie tętnic szyjnych – liczba miejsc ograniczona
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments