Z zakazami, promilami i bez kasku – kara będzie surowa

0
418
fot. policja

Policjanci z Nielisza zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka, który poruszał się motorowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila. Za nic miał również wydane wobec niego przez Sąd dwa dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Do tego poruszał się motorowerem niedopuszczonym do ruchu i bez kasku ochronnego.

Wczoraj po południu w miejscowości Udrycze Kolonia policjanci z Nielisza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Wcześniej otrzymali zgłoszenie, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Kiedy zatrzymali go do kontroli, badanie stanu trzeźwości wykazało, że 35-latek z gminy Stary Zamość znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał ponad 1,5 promila.

W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach okazało się również, że w 2018 roku zostały wobec niego wydane przez Sąd dwa dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Do tego 35-latek poruszał się motorowerem niedopuszczonym do ruchu i bez kasku ochronnego.

Za popełnione przestępstwa  i wykroczenia 35-latek z gminy Stary Zamość poniesie odpowiedzialność przed Sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Nielisza – poinformowała starszy aspirant Katarzyna Szewczuk.

 

Poprzedni artykułPrzysięga wojskowa na Rynku Wielkim
Następny artykuł„Sitanianie” wśród najlepszych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments