Mieszkańcy wybrali strefę relaksu

0
1836

 

Dobiegły końca zebrania mieszkańców i głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Oprócz 16 projektów osiedlowych, zostanie zrealizowany jeden projekt ogólnomiejski. Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane w 2023 roku.

Wśród projektów ogólnomiejskich znalazło się 7 propozycji. W głosowaniu internetowym oraz głosowaniach podczas zebrań osiedlowych, mieszkańcy zadecydowali o wyborze inwestycji, oddając w sumie 2437 ważnych głosów.

  • Modernizacja ulicy Czesława Miłosza” – 137 głosów
  • „Zielona strefa relaksu i aktywności ruchowej” – 447 głosów
  • “Zamoyska Strefa Aktywności – budowa i modernizacja kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ZSP nr 3 (Elektryk) w Zamościu” – 153 głosy
  • „Bezpieczny i modny asfaltowy tor rowerowy dla każdego Pumptrack & Park. Miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji” – 130 głosów
  • „Czas na relaks” – utworzenie nowoczesnej strefy zabawy i relaksu nad Zalewem Miejskim” – 1299 głosów 
  • „Przebudowa drogi na osiedlu Zamoyskiego” – 215 głosów
  • „Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią typu ORLIK, budowa kompleksu szatni kontenerowych” – 56 głosów.

Decyzją zamościan, w przyszłym roku zostanie zrealizowany projekt: „Czas na relaks” – utworzenie nowoczesnej strefy zabawy i relaksu nad Zalewem Miejskim, który zakłada, że tereny kąpieliska staną się atrakcyjniejsze dla mieszkańców i turystów. Wg dotychczasowych uzgodnień, nad Zalewem miałaby powstać nowoczesna strefa do uprawiania sportów, relaksu i odpoczynku dla mieszkańców w każdym wieku.

Autorką pomysłu jest mieszkanka Zamościa Iwona Połata. Wizualizację projektu nieodpłatnie wykonał zamojski architekt Oskar Michniak z biura projektowego Oma Studio. Projekt zakłada utworzenie przestrzeni łączącej boiska do gry w siatkówkę plażową, piłkę ręczną plażową, tężnię solankową, stoliki pod pergolą blisko wodnego placu zabaw dla najmłodszych, strefę piknikową i zacienione miejsce spotkań dla młodzieży.

Nowoczesne założenia projektu nie przekreślają historii. Projekt strefy „Czas na relaks” zakłada utworzenie ekspozycji poświęconej historii statku Ziemia Zamojska, ochrzczonej w  Argentynie w 1984 roku przez zamościankę Janinę Gąsiorowską. Od 38 lat na zaproszenie Janiny Gąsiorowskiej przyjeżdżają marynarze z Polskiej Żeglugi Morskiej i Akademii Morskiej w Szczecinie. Biorą udział w spotkaniach w młodzieżą w szkołach, opowiadając o pasjonującej pracy na morzach i oceanach. Jest także nadzieja na wskrzeszenie działalności Yacht Clubu Zamojskiego, założonego w 1986 roku. Teren zalewu po modernizacji jest większy, zbiorniki zostały połączone, więc małe jednostki mogłyby po zamojskim zalewie pływać.

Urząd Miasta przeznaczy 950 tysięcy złotych na realizację zadania w 2023 roku.

Poprzedni artykuł„Sitanianie” wśród najlepszych
Następny artykułStefan Kobos – niezłomny do końca
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments