Leasing w Zamościu | sprawdź ile wyniesie Cię jedna rata

0
165

Czy w Zamościu można dostać dobrą ofertę leasingu? Nad tą kwestią coraz częściej zastanawiają się przedsiębiorcy, którzy chcą w racjonalny sposób rozwijać swój biznes. Jeśli Ty również rozważasz taką opcję – zapraszamy do artykułu. Wyjaśniamy w nim co wpływa na miesięczną ratę i podpowiadamy jak znaleźć najlepszy leasing w Zamościu. 

Zamość – leasing jest tu bardzo popularny

Chociaż Zamość liczy niewiele ponad 60 tysięcy mieszkańców – przedsiębiorczość jest tu bardzo rozwinięta i mnóstwo osób prowadzi własną działalność gospodarczą. Siłą rzeczy, leasing w Zamościu jest na porządku dziennym. Kilka słów o tym powiedzieli specjaliści z firmy Rydzowski Leasing.

 Na leasing w województwie lubelskim decyduje się sporo, świadomych przedsiębiorców. I to nie tylko którzy długo działają na rynku. Taką formę finansowania wybierają również osoby, które dopiero co założyły własną działalność. Zatem, jeśli masz dobrą historię finansową, a Twoja firma nie notuje ciągłych start – również możesz postarać się o leasing wymarzonego pojazdu czy sprzętu biurowego. 

Co można wziąć w leasing w Zamościu?

Leasing w Zamościu to nie tylko finansowanie aut służbowych, ale także innych, niezbędnych do rozwoju firmy maszyn i pojazdów. Poniżej wymieniliśmy najpopularniejsze i najczęściej leasingowane w województwie lubelskim przedmioty:

  • Leasing samochodów osobowych w Zamościu – przedsiębiorcy z branży transportowej najczęściej leasingują samochody dostawcze. Natomiast osoby działające w innych branżach decydują się na finansowanie salonowych samochodów osobowych, których później w głównej mierze używają do podróży służbowych i do celów reprezentacyjnych. 
  • Leasing fotowoltaiki Zamość – wzrastające ceny prądu uderzają w szczególności w przedsiębiorców. Rozwiązaniem tego problemu jest leasing fotowoltaiki w Zamościu, który pozwala na uniezależnienie się od dostawców energii. Dlatego leasing paneli fotowoltaicznych w Zamościu plasuje się na bardzo wysokim miejscu.
  • Leasing sprzętów budowlanych Zamość – najczęściej finansowane są koparki i koparko-ładowarki. Warto mieć jednak świadomość, że w leasing w Zamościu można wziąć także inne, nawet zdecydowanie tańsze sprzęty budowlane.
  • Leasing maszyn rolniczych w Zamościu – traktory, kombajny, sprzęty do uprawy roli. Innymi słowy wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia gospodarstwa rolnego lub świadczenia usług na rzecz innych podmiotów 
  • Leasing sprzętów IT w Zamościu również plasuje się na wysokim, pod względem popularności miejscu. W końcu, laptopy, telefony komórkowe czy tablety to dziś podstawowe wyposażenie firm usługowych.  

Czy warto wziąć leasing? 

Najczęściej – tak. Ceny samochodów, maszyn budowlanych czy sprzętów IT są teraz rekordowo wysokie. Ich zakup za gotówkę nie jest więc najrozsądniejszym posunięciem. Przede wszystkim dlatego, że  może spowodować zatory finansowe w firmie. Optymalną opcją dla przedsiębiorców jest więc leasing w Zamościu. Dzięki niemu, właściciel firmy może płacić wygodne raty i w tym samym czasie korzystać już z leasingowanych przedmiotów i pojazdów. Niemniej – warto zwrócić uwagę na to, czy wybrana opcja jest opłacalna. 

Czy leasing jest dostępny tylko dla dużych firm?

Niektórzy, poszukując leasingu w Zamościu mogą spodziewać się, że tego typu finansowanie jest dostępne tylko dla dużych firm i przedsiębiorstw. To nie jest prawdą. Jak wynika ze statystyk Polskiego Związku Leasingu: bardzo dużą częścią odbiorców przedmiotów w leasingu są jednoosobowe działalności gospodarczej lub firmy zatrudniające do 20 osób. 

Potwierdzają to specjaliści z zespołu Rydzowski Leasing Zamość: ,,to właśnie osoby prowadzące swoje działalności gospodarcze najczęściej zwracają się o ofertę finansowania leasingu w Zamościu. Oczywiście najbardziej są zainteresowani leasingiem pojazdów, w szczególności samochodów osobowych”. 

Jak zaznaczają eksperci: obecnie rynek leasingi jest bardzo rozwinięty a Leasingodawcy w przypadku finansowania samochodów osobowych mogą podjąć decyzję nawet w ciągu jednego dnia. Chociaż, o czym opowiemy za chwilę, nie zawsze warto korzystać z pierwszej otrzymanej propozycji leasingu.

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu leasingu w Zamościu?

Teraz kwestia bardzo ważna: mianowicie – jak zdecydować się na najlepszą opcję finansowania w Zamościu? Po pierwsze: nie zawsze trzeba sugerować się tylko i wyłącznie ratą leasingu. Na wysokość raty ma wpływ okres finansowania, wybrany rodzaj leasingu i wpłata własna oraz kwota wykupu. Dlatego handlowiec może kusić nas niższą ratą, jednak w takiej sytuacji trzeba porównywać całkowite koszty leasingu. Warto również zapytać o pozostałe koszty, takie jak ubezpieczenie, polisę GAP, koszt obsługi umowy czy cesji leasingu.

Szczególnie przy leasingu samochodu w Zamościu należy zwrócić również uwagę na sposób wykupu pojazdu po okresie finansowania.

grafika nr 2 Leasing w Zamościu | sprawdź ile wyniesie Cię jedna rata

Leasing Zamość – o tym warto pamiętać? 

Po pierwsze: lepiej porównać kilka propozycji niż zdecydować się na pierwszą otrzymaną od handlowca w banku. Takie zestawienie kilku ofert  mogą przygotować dla Ciebie specjaliści Rydzowski Leasing.

Warto wiedzieć, że w przypadku leasingu samochodu, pierwszą propozycję finansowania najprawdopodobniej otrzymamy już w salonie. Jednak tak zwany leasing fabryczny: nie cieszy się zawsze pozytywnymi opiniami.

Leasingując pojazdy lub sprzęt w Zamościu musimy również ubezpieczyć je w wymaganym zakresie. I również tutaj mamy okazję do oszczędności, ponieważ możemy polisę wykupić z pominięciem Leasingodawcy – co zazwyczaj jest tańszym rozwiązaniem.

Jak sprawdzić wysokość raty leasingowej?

Jak już wspominaliśmy, dobrze dobrana rata leasingowa nie powinna obciążać budżetu firmy. Zatem, trzeba wcześniej zastanowić się, ile miesięcznie można wydać na spłatę leasingu. 

By sprawdzić wstępną kalkulację polecamy kalkulator leasingu, dostępny na stronie Rydzowski Leasing. Tam można wpisać wartość leasingowego przedmiotu, określić czas finansowania i wysokość wpłaty wstępnej. Dzięki temu można uzyskać wstępną wycenę.  

Gdzie znaleźć leasing w Zamościu?

Chociaż w Zamościu jest kilka punktów stacjonarnych, w których można zapytać o leasing, wygodniejszą opcją jest poznanie oferty bez wychodzenia z domu. Taką opcję oferuje Rydzowski Leasing Zamość. Wystarczy wysłać formularz kontaktowy, a specjalista ds. leasingu skontaktuje się w dogodnym terminie i przedstawi najkorzystniejsze opcje finansowania. Co najważniejsze – w tym przypadku można mieć pewność, że oferta została indywidualnie przygotowana i dopasowana do potrzeb danego biznesu. 

Poprzedni artykułSpotkanie z pisarką
Następny artykułOpcja “tunel” wciąż aktualna – CPK wyjaśnia etapy inwestycji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments