Wózki widłowe spalinowe – sprawdź, dlaczego warto je wybrać!

1
1159

wozki-widlowe-spalinowe

Wózki widłowe są wykorzystywane codziennie w większości przedsiębiorstw, w których istnieje potrzeba magazynowania i transportu wewnętrznego materiałów. Zdecydowanie ułatwiają pracę i pomagają zwiększać zyski. Na rynku dostępnych jest wiele takich maszyn, które różnią się od siebie między innymi typem napędu. Czym charakteryzuje się wózek widłowy z napędem spalinowym?

Charakterystyka wózków spalinowych

Wśród wózków widłowych spalinowych spotkać można maszyny napędzane silnikami typu diesel oraz LPG. Do niedawna uważano, iż produkowane przez nie spaliny wykluczają te urządzenia z pracy w zamkniętych przestrzeniach i z tego powodu wybierano częściej wózki z napędem elektrycznym. Obecnie w nowszych wózkach spalinowych montuje się specjalne filtry, co pozwala na wykorzystywanie ich w większej ilości miejsc, także w przestrzeniach zamkniętych.

Wózki z napędem spalinowym są często wybierane ze względu na dużą moc. Ich warunki techniczne (m.in. stabilna konstrukcja) pozwalają osiągać udźwig nawet 10 ton, zachowując przy tym dużą wysokość podnoszenia. W połączeniu z dużymi prędkościami maksymalnymi i mocnym silnikiem daje to dużą wydajność, nawet w trybie wielozmianowym. Właśnie ze względu na wydajność i stabilność wózki widłowe spalinowe doskonale sprawdzą się w firmach, które dysponują materiałami i towarami wielkogabarytowymi. Nie bez znaczenia pozostaje również trwałość takiego sprzętu – bez problemu ułatwi on pracę na zewnątrz, a zmienne warunki atmosferyczne nie stanowią dla niego przeszkody. Niektóre modele mają zabudowaną kabinę, która chroni operatora przed niską lub wysoką temperaturą i deszczem oraz zapewnia mu bezpieczeństwo.

wozki-widlowe-spalinowe-teren

Wózki spalinowe sprawdzą się w różnych warunkach, także tych trudnych. Jeśli jednak w firmie potrzeba maszyny tego typu do zadań specjalnych, to doskonałym wyborem będą wózki terenowe. Ich parametry są tak dostosowane, aby umożliwić pracę również na nierównych powierzchniach oraz wzniesieniach. Pojazdy te są większe i mają specjalne opony o szerokim bieżniku, które oprócz poruszania się po zróżnicowanym terenie dają też możliwość jazdy w śniegu. Dodatkowo na rynku dostępne są elementy wspomagające pracę wózków w ciężkich warunkach, np. kolce do opon i łańcuchy.

Wózki spalinowe sprawdzające się w każdych warunkach znajdziesz tutaj.

Dodatkowy sprzęt – więcej możliwości!

Wielu producentów posiada w swojej ofercie dodatkowy osprzęt, który umożliwia modyfikację wózków widłowych spalinowych. Dzięki niemu można przekształcić wózek w pojazd wielofunkcyjny, np. mini-koparkę, zamiatarkę, myjkę czy odśnieżarkę. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne dla firmy. Kupując jeden pojazd i wyposażając go w dodatkowe elementy zyskujemy tak naprawdę kilka innych.

Poza korzyściami finansowymi takie rozwiązanie ma szereg innych zalet, a wśród nich można wymienić brak konieczności przyuczania pracowników do nowej maszyny. Osoby zajmujące się obsługą wózka widłowego na co dzień nie będą miały większych problemów, aby pracować z tym samym urządzeniem wyposażonym jedynie w nowe elementy.

Poza wielofunkcyjnością i możliwością dopasowania sprzętu do potrzeb firmy, wózki spalinowe odznaczają się także wieloma innymi zaletami.

Szukasz profesjonalnego wózka spalinowego? Znajdziesz go tutaj.

Wózki widłowe spalinowe – zalety

wozki-widlowe-spalinowe-zalety

Wśród najważniejszych korzyści płynących z zakupu tego typu pojazdu wyróżnić można:

Solidność i trwałość – stabilna konstrukcja i jakość materiałów, z jakich jest wykonany wózek sprawiają, że jest on odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Inwestując w taki sprzęt mamy pewność, iż posłuży on firmie przez długi czas.

Komfort pracy – wygodny fotel operatora i kabina, która nie ogranicza widoczności to elementy, dzięki którym użytkowanie wózka może być przyjemnością.

Łatwość obsługi – elementy służące do kierowania i sterowania są ograniczone do minimum i rozmieszczone tak, że operowanie pojazdem jest bardzo intuicyjne.

Szybkie i proste tankowanie – stosowanie nowoczesnych mechanizmów i stałe ich udoskonalanie sprawia, że uzupełnianie paliwa przebiega sprawnie, a dostępne na rynku wózki widłowe spalinowe odznaczają się mniejszym zużyciem paliwa. Przekłada się to na ograniczenie kosztów oraz długi czas pracy, szczególnie w porównaniu do wózków elektrycznych.

Atrakcyjna cena – wiele przedsiębiorców decyduje się na zakup tego typu pojazdu właśnie ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na wózek widłowy spalinowy wynosi ok. 60 tys. zł. Biorąc pod uwagę wielofunkcyjność i wydajność maszyny, jest to bardzo korzystna cena w porównaniu do innych typów widlaków.

Jak widać zakup wózka widłowego z napędem spalinowym niesie za sobą wiele korzyści, jednak przed jego dokonaniem dobrze jest zdobyć pewne informacje.

Co warto wiedzieć przed zakupem wózków widłowych spalinowych?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że ten typ pojazdu nie może być obsługiwany przez każdego. Aby nim operować należy nabyć odpowiednie uprawnienia, tzn. zdać egzamin państwowy. Przed przystąpieniem do niego odbywa się kurs przygotowujący, dzięki któremu zdanie egzaminu i zdobycie uprawnień nie powinno stanowić większego problemu.

Przed nabyciem takiego sprzętu warto także zrobić rekonesans, ponieważ na rynku istnieje wielu producentów i szybki wybór najlepszej oferty może nie być łatwy. Zakupu najlepiej jest dokonywać u autoryzowanych dealerów, ponieważ mamy wtedy pewność, że sprzęt jest sprawdzony i wykonany z materiałów najwyższej jakości.

Szeroki wybór profesjonalnych wózków spalinowych dostępny tutaj.

Podsumowanie

Wózek widłowy jest niezbędnym narzędziem pracy w wielu firmach, jednak wybór odpowiedniego pojazdu bywa trudny. Nic dziwnego, w końcu taki zakup to spora inwestycja i należy wziąć pod uwagę wiele czynników, na przykład rodzaj prac, do których sprzęt będzie wykorzystywany. Wózek widłowy z napędem spalinowym sprawdzi się w większości zadań, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni w ciężkich warunkach pogodowych. Pojazdy tego typu są stabilne i trwałe, ponadto dostępne w atrakcyjnych cenach. Zatem jeśli szukasz solidnego sprzętu, który usprawni funkcjonowanie Twojej firmy to wózki widłowe spalinowe będą świetnym wyborem!

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aaaaa

Moda na prąd coraz większa a tu reklama wózków z napędem spalinowym. Brawo za odwagę.