Obywatel Ukrainy próbował wręczyć łapówkę policjantom z drogówki

0
239

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 74-letniemu obywatelowi Ukrainy, który, próbując wręczyć łapówkę policjantom drogówki, chciał nakłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Kierowca Mitsubishi został zatrzymany do kontroli, gdyż przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 26 km/h, a jego pojazd miał niezgodne z przepisami oświetlenie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego hrubieszowskiej komendy patrolowali teren powiatu radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem. W pewnym momencie w Strzyżowie zauważyli kierowcę Mitsubishi, którego pojazd był wyposażony z żarówki Led, które są niezgodne z przepisami, co do warunków technicznych dla tego tupu pojazdów. W związku z tym policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej.

Kierowca Mitsubishi jechał w kierunku Zosina. Policjanci zmierzyli prędkość z którą się poruszał. Okazało się, że w terenie zabudowanym jego auto jechało z prędkością 76 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu przez policjantów okazało się, że kierowca to 74-letni obywatel Ukrainy. Policjant poinformował kierującego, że za popełnione wykroczenia zostanie na niego nałożony mandat karny w wysokości 600 zł.

Mężczyzna chcąc uniknąć grożących mu konsekwencji, postanowił “załatwić” sprawę w inny sposób. 74-latek zaproponował policjantom 50 euro łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, powtarzałał żeby go „puścić” i trzymając banknot w ręku próbował go wręczyć funkcjonariuszom. O całej sytuacji mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki policji w Hrubieszowie.

74-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Hrubieszów, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

fot: zdjęcie poglądowe z archiwum NKZ

 

Poprzedni artykułNie żyje 53-letni mężczyzna
Następny artykułJak wybrać kontener na odpady?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments