Podsumowanie Pierwszego Powiatowego Festiwalu Piosenki

0
230

„ A jak śpiewali, to już śpiewali…”

Za nami I Powiatowy Festiwal Piosenki ,,A jak śpiewać, to już śpiewać…” zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu oraz Zamojski Dom Kultury 22.11.2023 roku pod honorowym patronatem pana Andrzeja Wnuka Prezydenta Miasta Zamość.

Konkurs w sali widowiskowej ZDK zgromadził 35 młodych artystów występujących w trzech kategoriach uwzględniających zespoły i solistów, młodszych i starszych uczniów. Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń, popularyzację śpiewania wśród dzieci i młodzieży z Zamościa oraz powiatu zamojskiego, prezentację dorobku artystycznego, promocję talentów, a także integrację środowiska opiekunów, uczestników oraz organizatorów.

Uczestnicy z uznaniem wypowiadali się o pomyśle połączenia sił nauczycieli i uczniów liceum z potencjałem instytucji promującej kulturę, jej kompetentnymi pracownikami oraz spełniającą wysokie wymagania bazą. Współpraca pozwoliła zapewnić doskonałe warunki wychodzącym na scenę muzykom oraz wokalistom.

Sam pomysł organizacji konkursu był efektem wieloletnich doświadczeń w pracy z uzdolnionymi uczniami. To oni bowiem stają się członkami cieszącego się ogromną popularnością zarówno wśród uczniów, rodziców, jak i lokalnej społeczności, działającego od wielu lat szkolnego zespołu muzycznego ,,EARonic”. Liczne osiągnięcia i sukcesy pracującej pod kierunkiem pani Joanny Kołodziejczyk grupy wokalno-instrumentalnej oraz duże zainteresowanie uczniów pracą w zespole pobudziły instruktorkę do zainicjowania przedsięwzięcia.

Występom przysłuchiwało się profesjonalne jury w składzie: pani Ewa Lisak – nauczyciel klasy fortepianu w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, pani Katarzyna Figura – założycielka i wokalistka zespołu ,,Gdzie diabeł nie może…”, a także właścicielka firmy Figura Media, oraz pan Roman Śliwiński – muzyk, multiinstrumentalista, nauczyciel, a także kierownik artystyczny Kapeli Szczebrzeskiej, muzyk Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca ,,Zamojszczyzna”. Przyjęcie przez nich zaproszenia do pracy w jury Festiwalu gwarantowało profesjonalną ocenę występów oraz potwierdzało, że osób czujących potrzebę rozwijania uzdolnień młodych mieszkańców Zamościa i powiatu zamojskiego jest wiele.

Festiwal za nami. Emocje, wzruszenia, poczucie satysfakcji i gorycz porażek zapewne przyczynią się do refleksji, skłonią do ćwiczeń, poszukiwania nowych rozwiązań, a także zachęcą do udziału w kolejnej edycji Festiwalu, która – jak zapowiadali organizatorzy – na stałe wpisze się do kalendarza imprez ZDK.

Protokół i wszelkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu w zakładce Konkursy.

Tekst: Joanna Bosiak

 

Poprzedni artykułImplanty zębowe w 1 dzień – czy warto?
Następny artykułZapisy na bezpłatne USG jąder
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments