Brawurowa akcja policji z udziałem 29-latka w BMW

0
257

29-letni kierowca BMW zignorował policjantów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w słup linii energetycznej. Jak się okazało 29-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte przez uprawniony organ uprawnienia do kierowania.

Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem. osobowe BMW, którego kierujący na terenie posesji wjechał w słup energetyczny przedni prawy bok osobowego BMW i leżący na nim słup energetyczny tył osobowego BMW, samochód stoi na trawie na posesji, jest uszkodzony po wjechaniu w ogrodzenie i słup energetyczny Policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach w sobotę około 21:00 w Wólce Łabuńskiej wydali kierującemu BMW polecenie do zatrzymania się do kontroli drogowej.

Siedzący za kierownicą pojazdu młody mężczyzna najpierw zwolnił a później przyspieszył ignorując polecenie policjantów i z dużą prędkością odjechał w kierunku Łabuń. Policjanci pojechali za nim. Po przejechaniu kilkuset metrów zauważyli uszkodzone BMW na terenie pobliskiej posesji. Jak się okazało kierujący nim mężczyzna na łuku drogi pojechał prosto, wjechał w skarpę ziemi, następnie w ogrodzenie posesji i uderzył w słup linii energetycznej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia w samochodzie nikogo nie było.

Rozpoczęli wiec poszukiwania kierującego. Właściciela BMW, który prawdopodobnie kierował pojazdem w czasie zdarzenia policjanci odnaleźli w miejscu zamieszkania. 29-latek z gminy Komarów – Osada posiadał niegroźne obrażenia ciała, które wskazywały na to iż uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz decyzję właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania. Dodatkowo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 29-latek został zatrzymany. Przed osadzeniem w policyjnym areszcie wykonano z jego udziałem badanie retrospektywne. Wynik badania wskaże stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny w czasie zdarzenia.

Dzisiaj 29-latek usłyszy zarzuty złamania sądowego zakazu oraz kierowania pojazdem po wydaniu decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie również za to, że w celu uniknięcia kontroli nie zastosował się do sygnału policjanta nakazującego zatrzymanie pojazdu oraz popełnienie innych wykroczeń drogowych.

Przestępstwo złamania sądowego zakazu zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Na dwa lata wiezienia sąd może skazać natomiast za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułRejestracja na USG 3D ciąży – badania w najbliższy weekend
Następny artykułImplanty zębowe w 1 dzień – czy warto?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments