Zima na drogach

0
423

40 latka z gminy Stoczek Łukowski kierując Seatem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Po kilku minutach jadący tą samą drogą Land Roverem 67-latek, prawdopodobnie wpadł w poślizg i po zjechaniu z jezdni uderzył w drzewo i „dachował” upadając na stojącego w rowie Seata. Wszystko miało miejsce w miejscowości Zabiele. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł w szpitalu. Apelujemy o ostrożność!

Zimowa aura i zmieniające się warunki na drodze wymagają od jej użytkowników większej wyobraźni i rozwagi. Padający śnieg, zamarzająca mżawka czy też niskie temperatury mogą stwarzać duże utrudnienia w ruchu drogowym. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Przy takich warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę – wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Trudne warunki panowały wczoraj również na drogach powiatu łukowskiego. Doszło na nich do kilku zdarzeń drogowych, niestety wypadek drogowy w Zabielu skończył się tragicznie.

Po godzinie 7.30 kierująca Seatem 40-latka z gminy Stoczek Łukowski, na śliskiej nawierzchni jezdni utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście kobieta i jadące z nią troje dzieci nie doznali obrażeń ciała, bezpieczni zostali zabrani z miejsca zdarzenia.

Po kilku minutach jadący tą samą drogą Land Roverem 67-latek, prawdopodobnie wpadł w poślizg i po zjechaniu z jezdni uderzył w drzewo i „dachował” upadając na stojącego w rowie Seata. Pokrzywdzony kierujący oraz jego 67-letnia żona doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Niestety mimo udzielanej pomocy medycznej życia 67-leteniego kierującego Land Rovera nie dało się uratować.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. Zimowa aura dopiero się zaczyna, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Źródło: asp. szt. Marcin Józwik

Poprzedni artykułChoinka wjechała na kwadrat
Następny artykuł1,5 promila i dachowanie Passata
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments