Spotkanie w ZDK. Projekt Tygrys: czy duch dżungli przetrwa we współczesnym świecie?

0
68

Zamojski Dom Kultury zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie podróżnicze

„Palcem po mapie. Projekt tygrys”.

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia 2023 r., godz. 17:00 w Zamojskim Domu Kultury

Projekt Tygrys: czy duch dżungli przetrwa we współczesnym świecie?

Głównym bohaterem spotkania będzie największy kot naszej planety – Panthera Tigris Tigris. Na wolności zostało dziś mniej niż 4 tysiące tygrysów, o wiele więcej trzymamy w klatkach prywatnych hodowli. Jak majestatyczne zwierzęta mogą przetrwać w świecie zdominowanym przez ludzi? Czy zostawiliśmy im dość miejsca? Odpowiemy na to pytanie, odwiedzając rezerwaty, parki narodowe i azyle dzikich zwierząt w Indiach. Prześledzimy szlaki nielegalnych przemytników tygrysiej kości i skór. Spotkamy się ze strażnikami, naukowcami, ale też rolnikami i byłymi kłusownikami. Zobaczymy zbieraczy chrustu, wiejskich lekarzy i spółdzielnie kobiet, które pozwalają zarabiać bez wycinek i zabijania zwierząt. Zajrzymy na zaplecze luksusowych hoteli dla fotografów przyrody. Spróbujemy zrozumieć zagrożenia: nielegalne górnictwo, budowę tam na rzekach i handel dziką przyrodą na potrzeby medycyny chińskiej. Wszystkie te elementy i wiele, wiele więcej tworzy historię o pięknej przyrodzie, którą tak rzadko umiemy skutecznie ochronić, choć nam samym jest niezbędna do życia.

Krzysztof Story
Reporter „Tygodnika Powszechnego”. Pisze o kwestiach społecznych i relacjach człowieka z naturą. Wraz z Wojciechem Jagielskim prowadzi podcast Jagielski Story o wydarzeniach międzynarodowych. Piękno przyrody przedkłada nad każde inne. Wspina się, podróżuje i kolekcjonuje zdjęcia napisów na murach. Autor książki “Stąd. 150 drzwi pod jednym adresem”. Zdjęcia i teksty publikuje też na www.krzysztofstory.pl

Źródło: ZDK

400157888 831620535638861 3235906461700297589 n Spotkanie w ZDK. Projekt Tygrys: czy duch dżungli przetrwa we współczesnym świecie?

Poprzedni artykułPoszukaj pracy lub stażu w Zamościu. Jest mnóstwo nowych ofert
Następny artykułSportowe Andrzejki w Gminie Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments