“Dobry posiłek” w starym szpitalu

0
132

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. w Zamościu, jako jeden z pierwszych złożył wniosek do ministerialnego programu pilotażowego w zakresie dodatkowego świadczenia zdrowotnego pn. „Dobry posiłek w szpitalu”. Został on pozytywnie zweryfikowany przez NFZ i jest realizowany od 13 października. 

W ramach zawartej umowy placówka ma obowiązek zapewnić pacjentom wyżywienie odpowiednie do wieku i stanu zdrowia, a także m.in. umożliwić im dostęp do porad dietetyków. Szpitale, które biorą udział w pilotażu, są zobowiązane do publikowania zdjęć potraw, a także jadłospisów na co najmniej 7 najbliższych dni. W ramach „Dobrego posiłku” na korytarzach poszczególnych oddziałów stanęły już także dystrybutory dla chorych, dzięki którym mają oni nielimitowany dostęp do wody mineralnej.

“Mam nadzieję, że podjęte działania spowodują, że pacjenci będą trochę lepiej wspominać pobyt w naszej placówce i dzięki odpowiedniemu doborowi diety oraz poradom specjalistów będą szybciej wracać do zdrowia” mówi Damian Miechowicz, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o.

Na sfinansowanie dodatkowych świadczeń do końca tego roku „stary” szpital dostanie nieco ponad 208 tys. zł, ale przewidziane są kolejne płatności, ponieważ pilotaż ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

Źródło: UM Zamość

Zdjęcie: poglądowe Pixabay

pasta 1854245 1280

Poprzedni artykułMaraton grozy w Stylowym
Następny artykułUSG dopplerowskie tętnic szyjnych – ostatnie miejsca
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments