Zderzenie z szynobusem (zdjęcia)

0
454

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i szynobusa doszło w sobotę w miejscowości Wał. Kierujący Skodą 27-latek nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd kolejowy, gdzie zderzył się z szynobusem. To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie, lecz na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Teraz 27-latek odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Do tego zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 15:00 w miejscowości Wał, w gminie Izbica. Dyżurny krasnostawskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że na przejeździe kolejowym osobówka zderzyła się z szynobusem.

 

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 27-letni mieszkaniec Łodzi, kierujący samochodem osobowym marki Skoda, nie zastosował się do znaku drogowego B-20 STOP i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy w chwili kiedy torami jechał szynobus relacji Lublin – Zamość. Mężczyzna jechał sam. Na szczęście w wyniku tego groźnie wyglądającego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Zarówno kierowca Skody jak i maszynista byli trzeźwi.

 

Teraz 27-latek odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę! Przypominamy, że każdy przejazd kolejowy zarówno ten strzeżony jak i nie strzeżony niesie za sobą niebezpieczeństwo. Kierowcy przed każdym przejazdem powinni zwolnić lub też się zatrzymać i sprawdzić czy po torowisku nie jedzie jakiś pojazd szynowy. Im więcej uwagi poświęcimy temu zagadnieniu tym nasza droga do celu będzie bezpieczniejsza.

starszy sierżant Anna Chuszcza

Poprzedni artykułFiatem w drzewo (zdjęcia)
Następny artykułŚmierć w Mercedesie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments