Nietrzeźwi wybrali się po alkohol. Jak to się skończyło? Zobaczcie na zdjęciach.

0
280

24-latek wraz ze swoim 23-letnim znajomym wsiedli do Iveco i wybrali się do sklepu po alkohol. Na miejsce nie dojechali, bo uderzyli w przepust a potem w drzewo. Na szczęście żadnemu z nich nie stało się nic poważnego. Okazało się jednak, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Kierujący pojazdem 24-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Znowelizowany 1 października br. kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny krasnostawskiej komendy policji otrzymał w sobotę około godziny 20:30.  W miejscowości Orłów Drewniany samochód marki Iveco wjechał w drzewo.

Jak się okazało, pojazdem tym podróżowało dwóch mieszkańców gminy Izbica, 24-latek i 23-latek. Kiedy policjanci dojechali na miejsce obaj mężczyźni byli zabierani z miejsca przez karetki pogotowia. Po badaniach okazało się, że 23-latek nie doznał żadnych obrażeń a 24-latek miał jedynie lekkie obrażenia, niezagrażające jego zdrowiu.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Jeden i drugi miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że policjanci mieli wątpliwości co do tego, który z nich kierował Iveco, obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że kierującym był 24-latek, który tłumaczył, że wybrał się z kolegą do sklepu po… alkohol. Mieszkaniec gminy Izbica będzie musiał liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami. Znowelizowany 1 października br.kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy! Jazda po alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne. Na drodze nie jesteśmy sami. Bądź odpowiedzialny. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego i nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu! Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie osoba, kryje się tragedia ludzka, a cierpienie dotyka rodzinę i najbliższych rannych i zabitych.

Źródło: KMP Krasnystaw, starszy sierżant Anna Chuszcza

348 229634 Nietrzeźwi wybrali się po alkohol. Jak to się skończyło? Zobaczcie na zdjęciach. 348 229633 Nietrzeźwi wybrali się po alkohol. Jak to się skończyło? Zobaczcie na zdjęciach.

Poprzedni artykułMłodzi śpiewacy i recytatorzy stanęli “U progu kariery” [ZDJĘCIA i LISTA LAUREATÓW]
Następny artykułZamość: Remont ulic jeszcze w tym tygodniu. Będą utrudnienia w ruchu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments