Chcesz bezpłatnych autobusów MZK w Zamościu? Kliknij i weź udział w konsultacjach społecznych

0
170

Sprawa bezpłatnej komunikacji miejskiej w Zamościu ponownie powraca. Radni zdecydowali, że projekt poddany będzie pod konsultacje społeczne, które potrwają jeszcze kilka dni. Pomysł budzi wiele kontrowersji a zdania Zamościan są podzielone.

Nie korzystam z komunikacji miejskiej i nie mam ochoty sponsorować tejże innym” pisali mieszkańcy Zamościa w internecie.

Wiele osób uważa, że takie pomysły forsowane były „przed wyborami”. Jak twierdzą zamojscy działacze, takie działania mogą zadłużyć miasto na pokolenia. Jak ujawniono Spółka MZK od wielu lat ponosi milionowe straty a darmowa komunikacja miejska nie poprawi jej kondycji. Radny Sławomir Ćwik zasięgnął informacji u źródła, czyli u prezesa MZK Krzysztofa Szmita i ujawnił że przychody ze sprzedaży biletów także okresowych wyniosły w ubiegłym roku ponad 2,2 mln zł, w pierwszym półroczu 2023 r. było to natomiast 1,22 mln zł

Jak wypowiadają się radni popierający uchwałę „Autobusy jeżdżą pustawe, a wpływy z biletów to tylko 15 proc. kosztów przejazdów”.

Być może sfinansowanie kosztów przejazdów autobusami MZK zachęciłoby mieszkańców aby przesiąść się z aut do komunikacji miejskiej a to rozwiązałoby sprawę parkingów, których w Zamościu ciagle brakuje.

Na ten moment sprawa poddana jest pod konsultacje społeczne, w których uczestniczyć może każdy mieszkaniec Zamościa. Opinię wyrazić można do 21 października 2023 r. Pomysł dotyczy posiadaczy ważnej Karty Zamościanina.

Głosujemy:

elektronicznie – link do formularza: https://obywatelski.pl/zamosc/

osobiście w Biurze Obsługi Interesanta (Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość)

Zdjęcie: archiwum NKZ

zrzut ekranu 2019 10 31 o 10 35 05 Chcesz bezpłatnych autobusów MZK w Zamościu? Kliknij i weź udział w konsultacjach społecznych

 

Poprzedni artykułPiękne zamojskie w obiektywie. Prezentujemy niezwykłe zwycięskie fotografie
Następny artykułTych posłów wybrała Zamojszczyzna. Poseł Sachajko ze znakomitym wynikiem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments