Zamość: Ukradł wiertarkę i grozi mu 5 lat za kratkami

0
249

37-latek ze sklepu budowlanego przy ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu ukradł wartą prawie 700 zł wkrętarkę. Dzięki czujności pracownika ochrony sklepu złodzieja szybko ujęto, a po chwili trafił on w ręce zamojskich policjantów. Mężczyzna za kradzież sklepowego asortymentu odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach rannych, w markecie budowlanym przy ulicy Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. Pracownik ochrony zauważył mężczyznę, który zabrał ze sklepowej półki wkrętarko-wiertarkę i schował ją do plecaka. Po tym wyszedł z budynku, nie płacąc za towar. Dzięki szybkiej reakcji pracownika ochrony sklepu złodzieja szybko zatrzymano, a chwilę później trafił on w ręce zamojskich policjantów.

Sprawcą okazał się 37-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Jego łupem padło narzędzie o wartości blisko 700 złotych. W czasie zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 2,5 promila. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a wkrętarko – wiertarka w stanie nienaruszonym wróciła na sklepową półkę. 37-latek we wtorek usłyszał zarzut kradzieży.

Za przestępstwo, którego dopuścił się 37-latek grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykuł100 tysięcy dla szpitala od PGE Dystrybucja
Następny artykułZamość: Wybory 2023. Sześciu kandydatów do Sejmu RP weźmie udział w debacie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments