“Galeria Wizytówka” otwarcie nowego miejsca wernisaży

0
70

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na otwarcie nowej przestrzeni wystawienniczej połączone z prezentacją kart wizytowych z prywatnej kolekcji Stanisława Rudego.

„Galeria Wizytówka” to przestrzeń na parterze Książnicy Zamojskiej pomiędzy Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży a Wypożyczalnią Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych. Jest ona obok holu głównego oraz Galerii Ex Libris kolejnym miejscem wykorzystywanym m.in. do prezentacji wystaw fotograficznych, malarskich i zbiorów kolekcjonerskich. Oficjalne otwarcie galerii oraz wystawy zaplanowano na 19 września. Swoje zbiory na wystawę udostępnił Stanisław Rudy, znany zamojski kolekcjoner. Kolekcję uzupełniają zasoby Książnicy Zamojskiej oraz bilety wizytowe zgromadzone przez Krzysztofa Wróblewskiego, lekarza, bibliofila i kolekcjonera.

Książnica Zamojska zaprasza 19 września o godz. 16.00 do Biblioteki Głównej przy ul. Kamiennej 20.

Wstęp jest darmowy, ale jest prośba, by zabrać ze sobą własną wizytówkę lub dowolny zestaw wizytówek z Zamościa i Zamojszczyzny, które wzbogacą zbiór Książnicy Zamojskiej.

Źródło: Książnica Zamojska

plakat wystawa wizytowki start 01

Poprzedni artykułOdsłonięcie rzeźby “Rybaka” Eugeniusza Pola (zdjęcia i film)
Następny artykułNarodowe Czytanie “Nad Niemnem” w Zamościu [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments