Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych

0
523

Do nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych doszło wczoraj na terenie powiatu krasnystawskiego. Niestety w wyniku zdarzenia 48 – letni mieszkaniec gminy Rudnik z urazem ręki został przetransportowany za pomocą załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie. Apelujemy o wyobraźnię i rozsądek podczas wykonywania prac rolniczych, za każdym razem dokładnie upewnijmy się, czy taka czynność będzie bezpieczna.

Wczoraj około godziny 14:00 oficer dyżurny krasnostawskiej komendy policji został poinformowany o wypadku podczas wykonywania prac polowych, do którego doszło na terenie gminy Rudnik. Według wstępnych ustaleń 48 – letni mieszkaniec tej gminy wykonywał prace polowe ciągnikiem z podczepioną prasą. W wyniku niezachowania ostrożności, doznał poważnego urazu ręki. Na miejsce wezwano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała poszkodowanego do szpitala w Lublinie. Mundurowi wyjaśnią teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas prac polowych. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie  jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.  

 

Źródło: KMP Krasnystaw, st. sierż. Anna Chuszcza

348 227672 Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych

Poprzedni artykułNabór do ZPiT “Zamojszczyzna”
Następny artykuł24-latka nie udzielając pierwszeństwa doprowadza do karambolu (zdjęcia)|
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments