Zderzenie Scanii z Fiatem Punto

0
270

Do wypadku z udziałem dwóch pojazdów doszło wczoraj w miejscowości Malewszczyzna. 76-letni kierowca Fiata, wjeżdżając na drogę wojewódzką nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Scanii. W wyniku tej nieostrożności doprowadził do zderzenia. 76-latek w związku z doznanymi obrażeniami wraz z podróżującą z nim pasażerką trafili do szpitala.

Tuż przed godziną 14.00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej numer 849 w miejscowości Malewszczyzna. Mundurowi potwierdzili, że doszło tam do zderzenia Fiata Punto i ciężarowej Scanii z naczepą.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że do zdarzenia doprowadził 76-letni mieszkaniec gminy Krasnobród. Mężczyzna podróżował Fiatem wraz z żoną od strony miejscowości Stara Huta w kierunku Krasnobrodu. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nie zachował  ostrożności i wykonując manewr skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej Scanii.

Za kierownicą ciągnika siodłowego siedział 28-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który pomimo hamowania uderzył w bok Fiata. Osobówka bezpośrednio po zderzeniu przemieściła się jeszcze około 300 metrów, a następnie zatrzymała się na prawym poboczu drogi.

Zarówno podróżujący Fiatem mężczyzna, jak i jego 72-letnia pasażerka nie byli w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Pomocy udzielali im obecne na miejscu służby. Oboje z obrażeniami trafili do szpitala. Kierującemu Scanią nic się nie stało. Był trzeźwy.

Na czas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy ruch w rejonie miejsca zdarzenia odbywał się wahadłowo. W sprawie wczorajszego wypadku postępowanie prowadzą policjanci z Krasnobrodu, którzy ustalają dokładne okoliczności i jego przebieg.

 

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Poprzedni artykuł“Nauka dla przyszłości” niezwykle ciekawe zagadnienia podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki
Następny artykuł78-letni kierujący Renault stracił panowanie nad kierownicą (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments