Zamość: Trwa usuwanie połamanych drzew i konarów po nawałnicy (zdjęcia)

0
567

W wyniku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych w dniu 29 sierpnia bieżącego roku, na obszarze powiatu zamojskiego oraz w mieście Zamość, odnotowano aż 115 incydentów związanych z usuwaniem zagrożeń. W większości przypadków działania interwencyjne koncentrowały się na usuwaniu uszkodzonych drzew i gałęzi. Niestety, w kilkunastu sytuacjach drzewa, które uległy złamaniu, spowodowały szkody w pobliskich budynkach oraz uszkodziły zaparkowane pojazdy. Dodatkowo, zanotowano także uszkodzenia kilku dachów oraz uszkodzenia w linii napowietrznych.

Pracownicy odpowiedzialni za obsługę zgłoszeń nadal kontynuują swoje działania, mimo zwiększonej rotacji w zespołach i wzmocnienia obsady personalnej. Pomimo konieczności sporządzania dokumentacji, priorytetem pozostaje nadal usuwanie wszelkich zagrożeń. Kompletne dane statystyczne planowane są do przedstawienia najwcześniej w okolicach południa.

Warto także złożyć wyrazy uznania ochotniczym strażakom, którzy działali na terenie całego powiatu oraz w mieście Zamość. Ich zaangażowanie w proces likwidacji zagrożeń jest godne podziwu.

Źródło: PSP Zamość

Poprzedni artykułElektryczny 18-metrowy, przegubowy autobus na ulicach Zamościa (zdjęcia)
Następny artykułZAMOŚĆ: “Nad Niemnem” w Parku Miejskim czyli kolejne Narodowe Czytanie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments